Kasutajainfo

Andre Norton

17.02.1912-17.03.2005

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Andre Norton ·

Key out of Time

(romaan aastast 1963)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Aga norton siiski oskab ulmet kirjutada, seda, et ta ei oska, ei tasu v2ita. tegemist oli t6eliselt meeldiva elamusega, mis torkas ylej22nud sarja stamplikkuse taustal eriti teravalt silma. Lugu oli stiililt ladus, n2ides kuidagi... ausameelsena. Lisaks oli seal originaalsust ja tegemist oli esimese muutusega sarja yldstiilis, kuigi pole viimast osa lugenud ja ei tea, kas see muudatus oli ka viimane... Maalased oma ajamasinatega kappavad m88da kosmost ringi ja koloniseerivad planeete. Aga ykskord l2heb ajamasin rikki ja m6ned maa elanikud satuvad minevikku, ajale, mil suur ja k6dunev alienid tsivilisatsioon tule ja rauaga tervet universumit valitsemas oli. Kuna nad ise on sellises minevikus yheks segavaks teguriks, mis likvideerimisele m22ratud, siis asuvad nad endid kaitsma, m22rates yhtlasi hukule ka kogu tuleviku koos endi tsivilisatsiooniga, edendades hoopis muid planeete ja rahvaid... Aga miks ka mitte???
Teksti loeti inglise keeles

Nortoni Aja teemaliste juttude seas üks selliseid, mil su minevikus tehtud teod tekitavad võimaluse, et sa ise ei sünnigi siis selles ajas. Kohatakse tulnukaid ja Esivanemaid, kellest viimased teevad Havaika mineviku-tuleviku omapäraseks. Lõpptulemusena hävib kogu "relvastus" ja kõik jäävad tulevikule mõtlema. Psi-kätsh tulnukate ja Esivanemate vahel ongi kogu loo põhiline väärtus.
Teksti loeti vene keeles

Ross ning Ashe on rühma polüneeslastega ühte planeeti koloniseerima asumas (nagu Fox eelmises raamatus apatšidega). Enne asja lõplikku otsustamist kontrollitakse/vaadetakse planeedi minevikku, midagi läheb aga untsu ning Ross, Ashe, havailane Karara ja kaks arukat delfiini satuvad reaalselt sinna planeedi minevikku.

Selgub, et seal on päris segased lood: on muidugi planeedi aborigeenid (nii umbes meie keskajas elavad), siis on sinna mõne aasta eest saabunud need sarja eelmistest osadest tuttavad pahad tulnukad kes püüavad aborigeene omavahel kaklema panna, et siis võim planeedil kergelt endale saada. Ja siis on seal veel kolm mingit Iidset väga kõrgelt arenenud (kasutavad teleportatsiooni) tegelast, kes püüavad(?) mingite müstiliste ja maagiliste olenditena näida. Kes need kolm naist tegelikult on, mina aru ei saanudki, kas jäi mul see selgitus lugedes kahe silma vahele, või ei osanud ma vihjet tähele panna, ei tea...

Kui Ross teada saab, et need pahad tulnukad ka sinna planeedile on juba jõudnud ja ta viib selle info kokku varem ajaskanneeringu kaudu nähtuga, on tal selge, et planeedi tulevik on kurb. Nüüd jääb siis üle sellega leppida või nood pahad tulnukad planeedilt minema peletada. See tähendaks aga tuleviku muutmist...
Üheskoos aborigeenidest piraatidega ning kolme arusaamatu päritolu daamiga astuvad maalased ikkagi pahadega võitlusse. Minu arvates pole siin tuleviku muutmise üle suurt midagi targutada – kui maalased niigi näivad igaveseks sinna minevikku elama olevat määratud, siis selge ju, et igaüks hoolitseb kõigepealt ikka enda heaolu eest ja et seda heaolu veidigi olema saaks, tuleb tulnukad planeedilt minema peksta.

Üsna samal tasemel raamat sarja kolme eelmisega. Minu jaoks ehk veidi liiga kirjuvõitu ja lapsik ning näiteks sarja eelmise raamatu apatšiseiklused meeldisid mulle rohkem, aga kokkuvõttes lahja neljake ikka.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019

Autorite sildid: