Kasutajainfo

Andre Norton

17.02.1912-17.03.2005

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Andre Norton ·

Galactic Derelict

(romaan aastast 1959)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
3
3
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (6)

Kaugest minevikust, koopainimeste ajast, avastatakse alienide kosmoselaev. Kohe mobiliseeritakse kogu seni katsetusjärgus olnud ajarännutehnoloogia ning üritatakse laev ära tuua. Äratoomisel juhtub aga väike äpardus, kogemata läheb laevamootor käima ja alienide poolt enne paikapandud autopiloot lennutab neli meest teadmata suunas. Edasine ongi kirjeldus sellest, kuidas meie kangelased universumis ringi nuusivad ning tagasiteed püüavad leida.
Häda on aga selles, et ühtegi tõeliselt huvitavat seiklust (nagu alguse põhjal oleks võinud loota) nendega ei juhtu, kõik toimuv on kuidagi hall ja naiivne. Samuti jääb nõrgaks jutu tehnoloogiline külg, selle asemel on siin-seal kohata mingit imelikku paatoslikkust, mis aga kuidagi võltsi ja kulununa tundub.
Ühesõnaga - ei midagi erilist, kolm punkti.
Teksti loeti inglise keeles

Teose sisu kohta on Targo kõik olulise ära öelnud. Kaanelt võib leida märkuse, et raamat kuulub Ross Murdock'i seeriasse (1. ''The Time Traders'', 3. ''The Defiant Agents'', 4. ''Key Out Of Time''). Tuleb tunnistada, et SF ei ole AN'i tugevam külg.
Teksti loeti inglise keeles

Tegelikult ju suhteliselt hästi jutustatud, kui mitte arvestada, et ta tundub olevat sarja loomulik koostisosa, ja enamik sellest istuks just noorematele. See on aga nagu oma kosmosemystikaga ja staatilise tegevusetusega, imesid kirjeldava poeesiaga rohkem vanematele mo~eldud.Tegelikult on see ajasarja esimene loetud raamat, mis asjas huvi äratas, aga esimene ja viimane sealt olid siiski tugevamad. Vilets see neli ei ole, Norton oskab ulmet kirjutada (tema fantasy-poolt ma kyll hinnata ei suuda - ei meeldi) ja nii on ta igati ladus ajaviide. Ei midagi to~sisemat, aga ka ei midagi sellist, mis kahetsemist vääriks.
Teksti loeti inglise keeles

Hää lugu oli, eriti meeldis see esiajaloolise Ameerika ajastu kirjeldus. Samuti sobis see, kuidas otsustati tulevikus alienide planeedi kohta käiv informatsioon hävitada - et keegi ei hakkaks selle pärast jumal hoidku sõdima.
Teksti loeti vene keeles

Lahjaks jäi. Algus lubas enamat, kuid nagu eelpool mainitud, jäi edasine tegevus kuidagi ilmetuks. Selle raamatu põhjal ei teki mingit huvi autori ülejäänud teoste vastu.
Teksti loeti inglise keeles

Sama hea (või kesine), kui sarja esimenegi osa. Selline lihtsake naiivsevõitu lugu. Tuleb muidugi arvestada ka raamatu ilmumisaastat – see tõstab kindlasti loo väärtust – aga rohkem kui nõrk neli ei ole mu arvamus ka selle raamatu kohta.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019
detsember 2018
november 2018

Autorite sildid: