Kasutajainfo

Andre Norton

17.02.1912-17.03.2005

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Andre Norton ·

Moon of Three Rings

(romaan aastast 1966)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Võib-olla olen naiivne, aga mulle Nortoni teosed meeldivad. Loetud on kümmekond romaani ja kõik saaksid minult vähemalt nelja. Olen arvustanud näit. Brunnerilt kuus romaani keskmise hindega 4,00; Asimovi kuue arvustatud romaani keskmine on 3,17 ja Clarke`i nelja romaani keskmiseks tuleb 2,75. Lugemisnaudingu skaalal ületab Norton minu silmis selgelt Asimovit, Dicksonit ja Clarke`i! Mingil teisel skaalal (näit. uute ideede toomine ulmekirjandusse) on lood muidugi vastupidised. Olen vaadeldavat Nortoni põnevat ja kaasakiskuvat romaani seitsme aasta jooksul lugenud neli korda. Selge viis.

Romaani tegevus toimub Yiktoril, kus valitseb feodalism. Planeedi iseärasuseks on see, et põhirahvastiku kõrval elab seal ka iidne ja tark rass – tessad (kirjapilt küsitav). Nad mitte üksnes ei suhtle telepaatiliselt omavahel ja loomadega, vaid ka vahetavad kehasid (= hingesid). Yiktori kuul on tavaliselt kaks rõngast, hingi võib siirdada, kui kuule on tekkinud ka kolmas rõngas. Suurem osa tegevusest toimubki ajal, mil kuul on kolm rõngast. Romaangi on saanud oma pealkirja sellest.

Romaani peategelane Crip Vorland on kosmoserändur, vabakaupmees. Yiktoril, nagu kõigil primitiivsetel planeetidel, kehtib kõrgtehnoloogia ja relvade impordi keeld. Omavahel sõdivad feodaalid tahavad kasvõi vägisi saada relvi ja teadmisi. Crip Vorland röövitakse ühe sellise noore feodaali poolt ning teadmisi püütakse välja pressida piinamisega. Cripil õnnestub vangikongist põgeneda. Ta satub dresseeritud loomadega ringi rändava tessa juurde. Kuid ta on peaaegu suremas. Feodaali sõjamehed on Cripi avastamas ja tessal ei jää muud üle, kui sooritada hingede vahetus – Cripi hing siirdub ühe ohtliku kiskja kehasse. Feodaali sõdurid saavad saagiks vaid Crip Vorlandi maise kesta. Romaan räägibki Crip Vorlandi katsetest saada tagasi oma keha ning kättemaksust.

17.03.2015 Viisteist aastat hiljem lugesin veel kord mälu värskendamiseks ja feelingu saamiseks. Nõrk neli.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019
detsember 2018
november 2018

Autorite sildid: