Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Gilgamesh the King

(romaan aastast 1984)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
1
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Ypriski mittemidagiytlev pseudoajalooline romaan Gilgameshi eepose ainetel. Sobib tarvitamiseks unerohuna. Hoiduda maksaks selle lugemisest esimese R.Silverbergi raamatuna - võib endale muidu hea kirjaniku kohta eelarvamuse kylge saada.
Teksti loeti inglise keeles

Silverberg on igivana müüdi ümberjutustamisega ilusti toime tulnud: kogu Gilgameshi ja Enkidu lugu on saanud liha luudele. Peategelaste mõtteviis on püütud jätta pronksiaja tasemele (minu arust). Nii mõnedki autorid (näit. Jean Auel) lasevad tegelastel mõtelda, rääkida ja tegutseda tänapäevaselt. Kes loodab teosest ulmet leida, pettub kõvasti. Otsisin müüti ja leidsin
Teksti loeti vene keeles

Selles, etSilverberg igati tubli ja viljakas kirjamees on ei kahtle vist selle baasi kasutajatest/täiendajatest mitte keegi. Seda, et tema hästi kirjutab ei vaidlusta kah vististi keegi (eriti kui keskmist hinnet vaadata). Kõigele sellele lisaks on ta suurepärane interpreteerija. Selle asemel, et minna suurema osa kirjanike teed, kes on mütoloogiat ekspluateerinud, ja hakata rääkima, kuidas jumalad olid kosmosest tulnd või muidu üleloomulikud (nagu ka müütides väidetakse), on tema teinud hoopiski ootamatu lükke: Siverberg on Gilgamesh`i eepose üsna proosaliseks lahti kirjutanud. Ja nii ongi, müstikat jagub ainult paari episoodi jagu ja ülejäänud on kenasti lihtinimesele arusaadavaks tehtud. Ei midagi müstilist ega üle mõistuse üleloomulikku. Nõustun härra Nikkareviga, et selles romaanis ei ole ulmet selle nö "klassikalises" mõistes. Aga hea on ta ikka.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: