Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

The Book of Skulls

(romaan aastast 1971)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Romaan surematusest. Arizona kõrbes asuvat mingi Kolpade sekt, mis teeb oma liikmed surematuteks. Selle saladuse jälile on jõudnud üliõpilane Eli Steinfeld, kes leidis arhiivist 13. sajandist pärineva katalaani keelse „Kolpade raamatu”. surematuse saavutamiseks tuleb läbi teha riitus ning akolüüte võetakse alati vastu neljakaupa – üks neist peab enesetapu sooritama ja ühe peavad teised mõrvama. Kaks saavad surematuks. Tasakaal, eks ole.

Tegevust antakse edasi eraldi nelja üliõpilase (rikkur, juut, maakas ja pede) vaatevinklist. Vaheldumisi nende teekonnaga läbi Ameerika Arizonasse on juttu nende minevikust ja motiividest, mis neid surematuse otsimiseni viib. Leitakse klooster ja asutakse õppima riituseks. Vihjamisi on juttu Kolpade sekti päritolust ja ajaloost (Atlantis) ning kirjeldatakse surematuse võimalikke saavutamise teid. Akolüüdid teevad füüsilist tööd, harivad oma vaimu ja mediteerivad, tähtis roll on ka seksuaalsel enesekontrollil – nad peavad ejakuleerumata rahuldama kolm tütarlast. Ja nii iga päev. Aga riituse aeg läheneb ja kaks neist peavad surema.

Isegi uue laine paljulubavuse kontekstis võib romaan tunduda üsna rõve. Üheks läbivaks teemaks on pederastia. Lõpulahendus on igati loogiline ja mõnda aega aimatav. Võib-olla pole see kuigi originaalne – et surematus saavutatakse millegi arvelt, inimese moraalsuse arvelt – aga Silverberg kirjutab need dilemmad suurepäraselt lahti. Nagu mitmed teisedki Silverbergi sama perioodi romaanid on seegi kantud dekadentsist ja ajastu moraalse laostumise hõngust (seks, narkootikumid jne). Igati meisterlikult kirjutatud.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019
detsember 2018

Autorite sildid: