Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Against the Current

(jutt aastast 2007)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy & Science Fiction» 2007; oktoober/november
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Vanameister on vanameister ja isegi kui lugu on selline ajas tagasirändamise lugu, mille peale mõni füüsikaga lähemalt kursis olev inimene arvatavasti katkuks juukseid, siis oskab ta seda rääkida väga nauditavalt ja mõnusalt. Peategelaseks ongi mingi 2008. aastast pärit autokaupmees, kes lihtsalt heast peast hakkab korraga ajas tagasi rändama, koos oma hübriidse Toyota Prius`ega. Peagi jõuab ta juba oma ülikooliaastatesse, otsib isegi üles tolleaegse sõbra, aga tundmatu jõud viib teda muudkui ajas järjest tagasi.

Punkt maha mõnevõrra kehvakese lõpu eest, õieti lõpu puudumise pärast. Aga jutt oli suhteliselt hea ja loetav. Tugev "neli".

Teksti loeti inglise keeles

sujuvalt kirjutatud kahtlemata, aga paraku täiesti mõttetu tekst. ilmselt müüb juba see, kui jutt on varustatud nii kuulsa autorinimega. ma küll ei tea, kas autori varanduslik seis on nii kehv, et peab lausjama müüma, aga kui ostetakse, siis miks mitte.
Teksti loeti inglise keeles

Silverbergi stiili võib siin une pealt ära tunda. Antud juhul ongi stiil, keelekasutus see, mis jutule positiivse hinde välja võlub. Üks autokaupmees hakkab ajas tagasi kanduma ja see müstiline ja vääramatu jõud kisub teda läbi kümnendite tagasi, otsa ei paista tulevat ja loo lõpuks, st. paari päevaga on mees juba ajas, mil ta pole veel sündinudki. Ta alustab teekonda läbi Ameerika (mil seal veel teed eksisteerivad), et Euroopasse jõuda. Esialgne paanika vaheldub siis teatava hingerahuga, mil ta olukorraga lepib ja otsustab, et see ongi nüüd tema elu ja saatus, kanduda muudkui ajas tagasi ja ega tal muud üle ei jäägi, kui see saatus alandlikult vastu võtta ja katsuda ellu jääda nii kauaks kui võimalik. Lobedalt loetav ja sujuvalt kirjutatud jutt, millele „neljast” kõrgemat hinnet ei tihka siiski panna. Kusjuures, ma arvan, et Silverberg oma andekuse juures, kirjutab sellise ühe õhtuga ja ei pea eriti pingutamagi.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: