Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

The Man Who Floated in Time

(jutt aastast 1982)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

Siia sobib kohaldatuna fraas "Ajasrändamise teemaliste juttude kirjutamisel puudub mõte kuna kõik on juba ära öeldud". Loos võtab peategelasega ühendust mees, kes oma väite kohaselt evib ajasrändamise võimet. Ning kui näiteks jutus "The Far Side of the Bell-Shaped Curve" ei pööra autor vähimatki tähelepanu sellele, et kaasaja inimestel on kasvõi paarisaja aasta taguses minevikus raskusi märkamatuksjäämisega tänu oma tolle aja mõistes hiiglaskasvule, siis siin on ajasrändaja vähemalt pisikest kasvu. Sellega loo väärtused ka enam-vähem piirduvad, sest lugu koosneb pealiskaudsetest kirjeldustest nii selles osas mis puudutab peategelase ajarände (toimuvad muide mingi astraalkeha vahendusel ja iseeneslikult) kui selles mis puudutab jutustaja ja peategelase suhtlust. Kogu jutu mõte on, et peategelasel puudub tahtmine ajas rännata. Sellist kraami võiks kirjutada mõni "päriskirjanik" oma ühepäevasel ekskursioonil ulmekirjandusse, kogemustega zhanrikirjanikult ootaks midagi muud. Pealkiri on ka muidugi vastav...
Teksti loeti inglise keeles

Raske öelda, kas see lugu tegelikult üldse ulmeks liigitub - kogu see ajarännuteema võis olla ka tegelase vaimuhaigusest või mingite uimastite kasutamisest tingitud luul. Olen umbes sama fantastilistest asjadest (mitte küll minevikurändude teemal) tõsimeeli pajatavate esoteerikahuvilistega ka päriselus kokku puutunud, ent erinevalt Silverbergi loo minategelasest pole mul tekkinud vähimatki kiusatust nende räägitavat tõsiselt võtta. 
Lugeda kõlbas, aga ei midagi enamat.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: