Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

The Second Trip

(romaan aastast 1972)

ajakirjapublikatsioon: «Amazing Science Fiction Stories» 1971; juuli - september
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
1
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Raamat meenutab sisult küllaltki Silverbergi 3 aastan varem kirjutatud romaani "To Live Again". Kui see on loetud ja meeldis, siis peaks ka see raamat meeldima.

Silverberg mõtiskleb jälle teemal kaks (mitu) teadvust ühes kehas. Eriti võitlusest nende vahel, kes kontrollib seda keha ja kes jääb statisti rolli.

Nat Hamlin on kuulus psühhoskulptor, kes läheb hulluks. Ta jookseb amokki ja vägistb naisi. Ta püütakse kinni ja karistuseks on tema identiteedi kustutamine. Et aga mitte lasta muidu elujõulisel kehal raisku minna, siis ehitatakse tema kehasse holovisioonidiktori Paul Macy identiteet.

Ükskord 4 aastat hiljem kohtab Paul Macy juhuslikult Nat Hamlini endist modelli ja armukest Lissat. Lissa on telepaat, ning kuna ta ei suuda oma võimet kontrollida, siis kohe-kohe kokku kukkumas. Nähes oma endise armastatu keha, näeb Lissa selles oma viimast võimalust, ning äratab oma võimetega Nat Hamlini uinunud identiteedi.

Edasi kirjeldatakse siis kahe hullumeelsuse piiril elava inimese kooselu ja Pauli ja Nati identiteetide vahelisest võitlusest oma keha üle. Eriti head on Pauli ja Nati mõtisklused selle üle, et kumb siis peaks ikkagi elama - kas vägistajast skulptor, kel oleks veel palju maailmale anda, kuid kes on ühiskonnale ohtlik, või üks tühine uudistelugeja.

Nagu ka "To Live Again", meeldis see raamat mulle. Viis.

Teksti loeti inglise keeles

Sellest raamatust suutsin ma läbi lugeda umbes kolmandiku, siis läksin diagonaalile ja siis vaatasin paari lehekülge lõpust, et kas olen millestki ilma jäänud. Ei olnud, niipalju kui ma otsustada suutsin -- ükskõik, kust ma raamatu avasin, oli nagu eesti ennemuistses jutus, et kord Vestman alla Piibeleht peal, siis jälle Piibeleht all, Vestman peal... no kaua võib!

"2" venitab välja päris hea algidee eest, kuid ega sellest ikka raamatut küll ei saa -- väga koledaks lohistamiseks läheb, kui nii pisikest ideed üritatakse 200-le lehele laiali määrida...

Mõtlesin, mis ma mõtlesin -- kas hinne on õiglane? Kellelegi kindlasti meeldib -- maitse asi, aga kui ma juba pooleli jätsin, ei anna "3" kuidagi välja.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: