Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

(Now+n), (Now-n)

(jutt aastast 1972)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Päris vinge jutt, kuigi loomulikult ilmumisest möödunud 40 aastaga veidike vananenud. Samas see kerge vananemine ei sega absoluutselt; väga paljud lood ei kanna ajaproovi välja, selle looga siin seda muret õnneks pole. Paar korda küll jahutakse mingitest 2002. aasta mikrofilmidel ajalehtedest, aga see on mikroskoopiline puudus.

Peategelane on börsimaakler, kellel on hämmastav võime miskite psii-lainete abil suhelda iseendaga 48 tundi minevikus ja 48 tundi tulevikus, siit tuleb ka loo pealkiri. Mineviku mina on (praegu - n) ja tuleviku oma (praegu + n), kusjuures jutu minategelane on (praegu). Oma hämmastavat võimet kasutab vennike lihtlabaseks rahategemiseks. Tulevikus vaatab ta aktsiate tõusud ja langused ära ja siis edastab oma varasemale minale õigeid vihjeid milliseid osta, milliseid müüa, kusjuures (praegu) on keskne tegelane kes vahendab (praegu + n`i) ja (praegu - n`i) infot.

Korraga aga kohtub miljonärist maakler kellegi kirjeldamatult ilusa neiuga, kellesse kohe armub ja kes vastab samaga. Nad on koheselt praktiliselt lahutamatud. Paraku selgub aga õige pea, et neiu kaelas olev metallist talisman blokib efektiivselt igasugused psii-lained ja ilma õigeaegsete vihjeteta on (praegu - n) sama tark kui kõik teised investorid ja (praegu) hakkab progresseeruvas mahus raha kaotama.

Lugu on lahe ja kuigi siin otsest puänti polnud, meeldis mulle kuidagi helge, Silverberglik lõpp. Kuigi ma olen veendunud et rõhuv enamus ulmelugudest, mis on enam kui paarkümmend aastat vanad on lootusetult pahaks läinud ja kuuluvad koheselt äraviskamisele, on mõnus nende seast meeldivaid erandeid leida.

Teksti loeti inglise keeles

Autor tunnistab loo saatesõnast, et tema arusaam huumorist erineb kõvasti keskmise inimese omast ja väidab, et tema meelest on käesolev lugu naljakas. Ilmselt ei jaga ma Silverbergi väidetavat veidravõitu huumorimeelt, sest naljakaks ma seda lugu pidada ei oska. 
Muidu polnud lool väga vigagi, ehkki ma ei oska sellest niipalju vaimustuda, nagu eelarvustaja. 
Teksti loeti eesti keeles

Just nimelt, ei olnud naljakas ja ei oska nii vaimustuda nagu eelarvustajad. Mulle üldiselt eriti ei meeldi lood, milles peategelased on juhmipoolsed ja autoripositsioon ei tundu nende omast erinevat. Raske on sellistele kaasa elada.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: