Kosmoselaeva Felicific teine ohvitser Ernest T. Loeb jutustab loo reisist planeedile Shaula II. Ta avastab teatava ärritusega, et meeskonda on määratud ka Murchison. See tähendab mõttetuid pisikesi konflikte ja pidevat konfrontatsiooni, lisaks on teada Murchisoni tõrjuv suhtumine erinevatesse tulnukrassidesse ja üks selline, vananev, ajastute tarkusest pakatav, aga füüsiliselt degenereeruv ja jõuetuks muutuv tulnukrass seda planeeti asustabki.
Silverberg näitab meile reisi planeedile, mõttetud nägelused ja konfliktid Murchisoni ja teiste ohvitseride vahel tekivadki nagu ka planeedil «pärismaalastega», kes tekitavad ohvitser Loebis suurt austust neist õhkuva tarkuse ja intelligentsuse tõttu. Murchison nimelt virutab rusikaga näkku tema tööruumi sattunud tulnukale, kes on enda sõnul tulnud sinna puhtast uudishimust, Murchison muidugi väidab, et spioneerima ja masinaid rikkuma.
Loeb satub stseenile peale, mis päästab tulnuka suuremast peksmisest, ometi muudab see vahejuhtum pingelisemaks maalaste missiooni planeedil. Murchison saab karmi teenistusliku karistuse – edaspidise lennukeelu põhimõtteliselt. Tagasiteel Maale juhtub laeva side- ja signalisatsioonisüsteemiga tehnniline rike, mis ähvardab ruumilaeva igaveseks avakosmosesse triivima jätta, lõpuks leitakse moodus, kuidas jõuda Maa atmosfääri, keegi peab selleks avakosmosesse minema ning enda elu sisuliselt käsitsi juhtimisega ohverdama. Jabur, eksole?
Loomulikult pakub ennast vabatahtlikuks Murchison, kes on samas veendunud, et tulnukas tema tööruumis käies tegi midagi laeva arvutisüsteemidega, rikkus need. Ka jutustaja Ernest T. Loeb ei tea enam lõpuks, mida uskuda. Äkki olid pärismaalased sisimas tõesti vaenulikud?
No mida sa sellise looga pihta hakkad? Et Galaxy avaldas normaalse ulme kõrval ka palju kummalist kräppi, mind üldse ei üllata, et see tekst seal ilmus. Planeediseiklusena ju täiesti loetav, aga mida sügavat ja õhkamapanevat nüüd nooruke autor selle hämuga ütelda soovis? Et keegi ei pruugi sisimas olla see, kelle mulje ta endast välja jätab? Palju õnne. Sügavmõtteline.