Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Ringing the Changes

(jutt aastast 1970)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Ma ei saanud tegelikult päris hästi aru, mille pärast oli vaja jutus kirjeldatud inimestel teisi kehasid ajutiselt asustamas käia, aga tundub et tegu oli mingi arenenud meelelahutuse vormiga, paintballi aseainega või nii. Seda protseduuri korraldava firmamasinavärgis läheb midagi sassi ning tulemuseks on hulk inimesi valedes kehades ning seosed kehade ja hingede vahel ka uttu haihtunud. Segadust hakatakse klaarima katse-eksituse meetodil. Nii käib peategelaseks olev ärimees läbi mitu keha, et selle vältel jõuda tõdemuseni - tal on elust kõrini. Järgnev on juba loogiline. Selline moodne, hästi kirjutatud kirjandus.
Teksti loeti inglise keeles

Silverberg meenutab, et kirjutas jutu «Kordused, väikeste variatsioonidega» palavikulise, katastroofilise ja poliitilisi mõrvu täis 1968. aasta suvel Anne McCaffrey tellimusel, kes pani kokku maagiast ja alkeemiast rääkivat originaalantoloogiat «Alchemy and Academe». Silverberg ei oleks Silverberg, kui ta ei mainiks, et tänu Perni loheratsurite sarjale maailmakuulsaks saanud McCaffrey nimele on antoloogia üle elanud mitmeid kordustrükke ning jäänud vähemalt 20 aastaks raamatulettidel saadavaks, mis on temale tähendanud regulaarseid rahatšekke kordustrükkide honorarisummaga.

Kuna alkeemia räägib asjade oleku muutusest, kirjutas Silverberg loo muutustest. Mingi hunnik teadvusi on mingi olulise edasikandumise huvides kehadest lahutatud ning nende tagasiühendamine õigete kehadega ei õnnestu. Osa teadvusi satub valedesse kehadesse ja neid proovitakse üha uuesti ja uuesti kehade vahel vahetada, et nad oma kodukehasse tagasi jõuaks.

Lugu vaatlebki ühe mehe tundeid ja arutlusi järjest valedesse kehadesse sattudes, neid inimesi uurides ning otsustades, et talle ikka ei meeldi see vale keha. Nimelt on võimalik teadvusel õigesse kehasse jõudes märku anda, et rohkem pole vaja vahetusprotsesse teha, et nüüd on korras. Niimoodi peategelane järjest rändab erinevate kehade vahel, kuni avastab end lõpuks mõttelt, et kas ta tahab oma originaalkehasse üldse tagasi?

Kehv jutt ei olnud, aga midagi erilist ka mitte.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: