(jutt aastast 1964)
Planeedil valitseb talv, maad katab ligi kümnemeetrine lumekiht ning ühe kindluse pealikule Michael Holtile ei anna juba aastakümneid rahu vana vihavaenlase Andrew McDermoti kindlus, mille viimane on ehitanud kiusu pärast Holti kindluse vaatevälja, kuigi ruumi oleks kõikjal mujalgi. Vaenlased on end aastate jooksul hambuni relvastanud ning valmis esimese provokatsiooni korral oma robotite armeesid ja tipptasemel sõjatehnikat vastase vastu käiku laskma.
Holt ootab kogu hingest McDermoti vähimatki provokatsiooni, et saaks oma vaenlase hävitada, ta on veendunud, et tema relvastus on vastase omast mäekõrguselt üle, aga uhkus keelab tal vaenust esimesena alustada. Kuni ühel hetkel teatab robotteener kontrollruumis vaenlase kindluse kiiskavaid metalltorne piidlevale Holtile, et temaga soovib ühendust saada McDermott isiklikult. Vana vaenlane pole temaga kunagi otse suhelnud...
Lõpuks Holt siiski vastab ning selgub, et tema vastane on murtud mees, tema suguvõsa on laiali jooksnud, ta on oma robotid ära saatnud ning on suremas ja soovib vaid ühte: et Holt tuleks talle tema lossi külla, et aidata tal...
Kuigi selles loos ei juhtu midagi pöörast, on siin ometi olemas põnev ja ulmeline setting, siin on huvitavad tegelased ja neid painav probleem. Loo lõpp on samuti kena. Kui Silverberg tahab, siis Silverberg oskab.
Selle jutu juurde käivas mälestuskillus leiab Silverberg, et parim ulmekirjanik on selline, kes tegeleb ulmega põhitöö kõrvalt. Kes kirjutab ulmet vaid siis, kui tal tõesti on midagi öelda, mitte selline, kes peab eluspüsimiseks päevast päeva vorpima kosmoseseiklusi. Selle sedastusega võib muidugi vaielda, aga teatud oludes oma tõetera selles leidub.
Igatahes on see jutt kirjutatud ajal, mil Silverberg luges oma põhitööks arheoloogiaalaste populaarteaduslike raamatute kirjutamist, mille jaoks materjali kogumine oli talle endale nauditav, mis saavutasid populaarsuse märksa laiemas auditooriumis kui autori varasem ulmelooming ning mis tõid ka märkimisväärselt rohkem sisse, kui ulmejutud oma valdkonna suhteliselt väikestes ajakirjades.