Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Halfway House

(jutt aastast 1966)

ajakirjapublikatsioon: «If» 1966; november
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

Jaanuaris 1966 taas Frederik Pohlile kirjutatud «Maja poolel teel» on mu meelest üsna mittemidagiütlev jutuke. Franco Alfieri on üle-euroopalise konglomeraadi juht, geniaalne finantsinvestor ja lausa «maagilise puudutusega» firmajuht. Kõik, mis ta ette võtab, õnnestub, ta leiutab uusi lahendusi ettevõtluses, Alfieril on visiooni ja on haaret. Ning tal on ka kõrivähk, millesse mees on peatselt suremas.

Tulevikumaailmas on aga ühel kaugel tulnukate planeedil see haigus ravitav, opereeritav ning sinna Alfieri suundubki. Kuskil kosmoses on omalaadne jaotuspunkt, jutu pealkirjaks olev kosmosejaam, kus tulnukas Vuor peab n-ö. jumala ametit: tema peab langetama otsuseid, kes pääseb edasi soovitud kohta oma murele lahendust saama ja kes mitte.

Ta kuulab Alfieri mure ära ning kuidagi õnnestub ärimehel oma eksistentsi vajalikkus ja kasulikkus inimsoole tulnukale maha müüa. Ta pääseb edasi kaugesse maailma elupäästvale operatsioonile, kuid peab tasuks selle eest võtma järgnevaks viieks aastaks kohustuse asuda tööle sealsamas majas – ja nagu selgub pärast edukat operatsiooni, saab tema tööks senine tulnukas Vuori töö. Nüüd peab Alfieri viie aasta jooksul töötama jumalana ja otsustama, keda on maailmale vaja ja keda mitte, keda ootab ees lunastus ja pääsemine ning kes peab tagasi Maale pöörduma. Vastu oma paratamatule hukule ja hävingule.

Ja nii saabki Alfierist pikkadeks aastateks mees, kes peab langetama otsuseid inimsaatuste kohta... kuni ühel päeval seisab tema ees otsust ootamas üks ehitusmeister hinnerangi rassist – sellestsamast tsivilisatsioonist, kus tal kõrivähk välja raviti. Mehe mure ei paista aga olevat eriti kaalukas...

Minu meelest üpris hall ja igav jutt.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: