Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Going Down Smooth

(jutt aastast 1968)

ajakirjapublikatsioon: «Galaxy Science Fiction» 1968; august
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
1
Keskmine hinne
2.0
Arvustused (2)

Suhteliselt lühike jutuke inimesi ravivast robotpsühhiaatrist, kes hakkab kõikide psühhooside, neurooside ja kompleksite kuulamisest ka ise ära keerama. Teda ravitakse, aga robot on näiliselt küll jälle töökorras, pinna all aga hull mis hull.

Ei jätnud üldse mingit erilist muljet, ei head ega paha, seega ka keskmine hinne.

Teksti loeti inglise keeles

«Sujuvalt vee alla» on kirjutatud taas kord valmis kaanepildi järgi. Nimelt saatis Fred Pohl detsembris 1967 Silverbergile ajakirja Galaxy ühe värske kaanepildi, mis kujutas hiiglaslikku persikoopide süsteemi veest välja vaatamas, selle kõrval üsna väiksena tunduv pisut aurupungiliku olekuga sõjalaev. Silverberg tundis oma vana tegevuse (kaanepildi järgi loo kirjutamine) järele nostalgilist igatsust ja kirjutaski loo.

Nüüd tuleb aru saada, et pilt on tõeliselt suure potentsiaaliga ja võimaldaks väga vinge seiklusloo teha. Paraku on vahepeal 10 aastat mööda läinud ja see pole enam see Silverberg.

Kui ei oleks olemas Lauri Lukase arvustust, peaksin tunnistama, et ma ei saanud sellest 8-leheküljelisest teadvuse voolust mitte tuhkagi aru, aga pärast Lauri sisukokkuvõtte lugemist tuleb tunnistada, et vist miskit sellist oli jah. Probleem on selles, et jutt on erakordselt sellise suvalise ja mitte kaasa mõtlema kutsuva stiiliga paberile visatud, samas puudub tegevus, tegelased, jutustaja, korralik dialoog ja narratiiv. On mingi hämu.

Igatahes minu mõte läks lugemise ajal lootusetult uitama ning enamvähem kohe pärast jutu lõpetamist olin ma unustanud, millest see rääkis.

Võite kolm korda arvata, kas Frederik Pohlile see kirjanduslik ekskre... eksperiment meeldis või mitte. Aga noh, kaanepilt oli ju olemas ja tellitud lugu kah, mis kaanepildile tõesti mingil määral vastas. Aga milline raiskamine...

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: