Bradley Maailma nimelise planeedi president Thomas Voigtland põgeneb üksinda kosmoselaevas. Tema juhitud riigis toimus kindral McAllisteri juhitud hunta korraldatud riigipööre ning poleks Voigtland kiiremas korras põgenenud, oleks ta koheselt tapetud. Ta ei saanud kaasa võtta oma abikaasat, poega-tütart ega oma vana sõpra ja poliitilist mentorit, kuna nad kõik asusid parajasti planeedi eri piirkondades, ning nii on ta põgenenud üksinda.
Kosmoselaeva on ta kaasa võtnud varem valmisprogrammeeritud «Kuubid», n-ö. tehislikud kopeeritud teadvused nendest talle kallitest inimestest, lisaks portsu Kuupe erinevatest ajaloolistest suurkujudest (Ovidius, Shakespeare, Attila jne). Oma pikal teekonnal järgmise asustatud punktini lülitab siis Voigtland neid Kuupe üksteise järel sisse ja vestleb nendega, samuti saavad need omavahel vestelda.
Pikal teel hakkab Voigtlandi painama tema lähedaste tegelik saatus koduplaneedil, aga ta teab, et ei tohi sideseanssi aktiveerida, kuna muutub siis huntale nähtavaks ja ta püütaks kiiremate kosmoselaevadega kerge vaevaga kinni. Samuti hakkab teda südametunnistus piinama, et ta niimoodi argpükslikult pages, jättes lähedased inimesed partisanisõda pidama... Kuupidelt saab ta siiski kinnitust ja julgustust, et tegi õigesti, kuna nii on partisanidel tema näol olemas sümboolne juht, kelle nimel võidelda jne.
Voigtland usub seda, kuni ühel hetkel siiski loob sideseansi: tegelikkus on kohutav: pooled ta lähedastest on hukkunud ning tema poliitiline mentor ja partisanisõja juht nimetab teda pikema jututa reeturiks...
Väga lahe lugu! Nagu ka eelmise müütide loo puhul nii on ka siin näha Silverbergi huvi erinevate ajalooliste isikute ja nende virtuaalse uuestiloomise vastu, mis 1980ndail väljendus mitmes vägagi meisterlikus tekstis. Kiidan.Silverberg on meenutanud, et 1960ndate lõpul, mil ta selle loo kirjutas, tundus, et ulmeajakirjad on väljasurev nähtus, neid oli järgi jäänud 5-6 ning üha enam hakkas uut ulmet ilmuma originaalantoloogiate sarjades nagu Orbit (koostaja Damon Knight), Universe (Terry Carr), New Dimensions (Silverberg ise), Quark (Samuel R. Delany), Nova (Harry Harrison) jt.
Sama kirjastus, mis oli 1950ndail andnud välja Larry T. Shaw toimetatud ajakirja Infinity, otsustas kaubamärgi originaalantoloogiasarjana tagasi tuua, seda võeti toimetama teenekas ulmefänn Bob Hoskins ning just selle sarja jaoks omaaegse Infinity-ajakirja teenekas kaasautor Silverberg selle loo kirjutaski.