Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

We Know Who We Are

(jutt aastast 1970)

ajakirjapublikatsioon: «Amazing Stories» 1970; juuli
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

«Me teame, kes me oleme» on jutustatud sellises kummalises pisut tardunud stiilis, väga sobilikus postapokalüptilisse maailma, esimese paralleelina meenuski kohe sama kirjaniku «Öötiivad». Paraku pole septembris 1969 ajakirja Amazing Stories (mille regulaarne kaastööline Silverberg 1950ndail oli) uue toimetaja Ted White`i palvel kirjutatud lugu süžeelt sama kandev.

Hiilgav Linn elab oma tardunud elu keset kõrbe. Kõrgtehnoloogiline linn rahuldab kõik selle elanike vajadused, kes on huvitud sübariidid, nad ei tee midagi, lihtsalt vegeteerivad oma perfektses elus. Linn paikneb purpurkõrbes Järve, Kust Ei Tulda Tagasi ja Kaladeta Jõe vahel. Ühel päeval kohtab linna piiril jalutav noormees Skagg kõrbest tulevat neidu, kes tutvustab ennast Fa Sol La`na ja kes on tulnud Hiilgavasse Linna, et siseneda Teadmiste Masinasse.

Selline tabuks muudetud suur hoone linna keskel tõesti eksisteerib, aga elanikele on rangelt keelatud sinna siseneda, et see tegevus olla tapvate tagajärgedega. Ometi viib Skagg tüdruku linna keskväljakule ja vaatab õuduses, kuidas see Masinasse siseneb, ikka et uusi teadmisi ja kirgastumist kogeda. Ta ei julgenud tüdruku kutsetest hoolimata kaasa minna...

Juhtub veel üht-koma-teist, mille tulemusena lõpuks Skagg lahkub linnast ja asub rännakule, et õppida tundma uusi paiku. Linnaelanikud jäävad aga nagu mantrat kordama oma lauset: «Me teame, kes me oleme. Me teame, mida me tahame. Me oleme õnnelikud.» Aga kuidagi tuim ja kesisevõitu süžeega on see jutt. Fiiling on, aga sisu ei tule järgi.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: