Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

This Is the Road

(lühiromaan aastast 1973)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Võib olla mingi eellugu, või vähemalt kirjaniku kujutlusis tärganud visand tulevasele Majipoorile. Märksõnadeks, mis sellise paralleeli tekitavad on hõljuv vanker, millega kummaline seltskond rändab läbi kummalise maailma; teel kohatavad Shapeshifterid ja tegelikult ka teekond ise, kui ainult Valentine’i esimest osa meenutada.

Mingit ühest sünopsist teha on raske, kuna lugu on stiililt ünsa eemal tavalisest heas Silverbergi story-telling’ust ja mängib visioonidele ja kujutelmadele. Neli olevust, kes mingil moel, kuskil ja kaugel maailmas (võibolla Maa) on inimeste järeltulijad, on Teel. Kõik nad välimuselt erinevad - geneetiliselt suguühteks siiski sobivad - ja kõigil erinevad motiivid selliseks rändlemiseks. Kõige selgemalt väljendatakse siiski neist vaid ühe oma - kättemaks. Tagaplaanil toimub barbarrahva – Teeth – invasioon. Nii et põgenetakse.

Peategelelane Leaf võib reise sooritada ka vaimumaailmas. Tal on telepaatilised võimed, millega juhib vankri ette rakendet luupainajaid (hobuselaadsed, telepaatiliselt kontrollitavad olevused). Ülejäänuilgi erinev välimus ja oskused.

Rännaku seikluslik külg on täiesti olemas - kalleletungid, üks kirjaniku enda teatavaid läbielamisi peegeldav tulekahjustseen, Teel kohatavad olevused, mingi ähmast niiti pidi ülalhoitav põnevus... Ent Silverbergi fookus on mujal, Teekonna kasutamises metafoorina ja selge sõnumi väljaütlemata jätmises. Ollakse küll teel ja põgenetakse, kummati pole see tähtis. Teelisi ei vastandata mitte Teeth`iga vaid Teega. Põgenemine pole konflikt ega probleemiasetus.

Üldiselt seda laadi lugu, mille nautimine sõltub sisetundest ja mille kohta öeldakse, et loll oled, kui aru ei saanud. Mina panen “kolme” - lugenuna, millisel köitvuse tasemel võib RS novellasid kirjutada.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023
juuni 2023

Autorite sildid: