Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

In the House of Double Minds

(jutt aastast 1974)

ajakirjapublikatsioon: «Vertex» 1974; juuni
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Jutus maailma eriti lahti ei seletata. On mingi koolitaoline asutus, on naisõpetaja, kes õpetab väga eriliste laste esimest klassi. Lapsed teeb eriliseks see, et neil on kirurgiliselt eraldatud aju parem ja vasak poolkera. See võimaldab paremal poolkeral hakata arendama oraaklivõimeid. Tõelisi Oraakleid tuleb neist lastest mõni üksik. Enamus jääb keskpärasusteks, mõni läheb hulluks, mõni läheb hukkamisele või visatakse niisama koolist välja. Üks teise klassi poiss hakkab käituma väga kummaliselt ja kooli juhtkond kahtlustab vaimse ebastabiilsuse algust. Laste õpetaja avastab siiski, et poisi arenevad võimed annavad lootust ettenägemisvõime ja tunnetuse tõstmise täiesti uuele tasemele. Lugu lõpeb üsna ootamatult, jättes lugeja teadmatusse, mis siis sai.

Selline küllaltki sünge meeleolupildike. Silverbergi keelekasutus, kirjeldused ja jutustamisoskus ei luba siiski hinnet alla "nelja" panna.

Teksti loeti inglise keeles

Eelarvustajale tuleks veel lisada, et kuigi loo tegevus toimub ilmselgelt tulevikus, jätab eraldatud ajupoolkeradega laste internaatkool kuidagi arhailise ja kloosterliku mulje... ja eks sel oraakliteemal ole ka müstilis-religioosne hõng juures. Keskaegsel arengutasemel ühiskonnas arusaadavalt nii keerulisi ajuoperatsioone läbi viia ei saaks ja mingil hetkel hakati loos mainima ka muud moodsamat tehnoloogiat (ekraanid, autod).
Mõni teine autor oleks samal teemal ehk paksu romaani kirjutanud ja tegevusmaailma ning selle kujunemise põhjalikumalt lahti seletanud. Tegevusmaailma hägusus ja visandlikkus pole "Topeltmõistuste koja" puhul siiski üldsegi miinuseks, samas ei suutnud jutt minus ka tohutut vaimustust tekitada. 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: