Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Trips

(jutt aastast 1974)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

Peategelane rändab mööda San Fransisco linna erinevaid reaalsusi erinevates maailmades. Mõnes maailmas pole linna ollagi, ainult tühjad künkad ja kaljud. Teises jälle on pilvedesse ulatuv tulevikulinn. Mõnes maailmas ratsutavad selle koha peal ringi ainult mongolid või indiaanlased, teises jälle on rahumeelsete primitiivsete põlluharijate küla. Peategelane otsib kõigis neis maailmades oma naist. Mõnes ta isegi kohtab teda, või äärmiselt sarnast teisikut. Kohtub muuhulgas ka iseenda täiusliku teisikuga. Kõigest hoolimata rändab ta ikka ja jälle edasi uutesse maailmadesse, lubades küll mingil ajal kindlasti tagasi tulla.

Selline millegipärast nukrat meeleolu kandev jutt, kus küll midagi kurba ei toimu. Pigem on mõned kirjeldatud maailmad ja situatsioonid koomilised. Väga hästi kirja pandud jutus lummab eelkõige Silverbergi keelekasutus, kujundlikkust ja metafoore täis tekst, millega antakse edasi igavest rändamist nii füüsilises kui vaimses mõttes.

Teksti loeti inglise keeles

"Rännakute" kohta kehtib sama, mis ka mitmete teiste minu loetud Silverbergi tekstide kohta: hästi loodud, kuidagi mõnusalt lõunamaine ja päikeseline õhustik, ent stiil jääb veidi laialivalguvaks-lobisevaks, puudu on mingist teravusest ning fokuseeritusest. Alternatiivajalood on mulle alati meeldinud, ent selles loos sai neid alternatiivmaailmu nii lühikese teksti kohta nagu veidi liiga palju, mistõttu need maailmad kipuvad kohati jääma väga visandlikeks. 
Minategelase mänglev kolamine erinevate maailmade vahel meenutas mulle veidi Zelazny Amberi-tsüklit ja printside liikumist Varjudes. 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: