Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Schwartz Between the Galaxies

(jutt aastast 1974)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Jutu tegevus toimub 2083. aastal. Tuntud antropoloog Schwartz reisib ühelt konverentsilt teisele ületades reaktiivreisilennukiga tohutuid vahemaid. Iga kord kui ta silma looja laseb satub ta hoopis üheksakordse valguskiirusega kihutava tähelaeva pardale, kus leidub veel sadu olendeid Galaktika igast otsast. Schwartz pole rahul kõikjal toimuva üleilmastumisega, kus kõik vähegi erinev ja omataoline taandatakse ja tasalülitatakse ühetaoliseks massiks. Planeet Maa näol on tegu mingi hiigelsuure riigiga, kus kõik räägivad halba inglise keelt, kultuuri aluse moodustab televiisor ja originaalkäsitöö asemel pakutakse Hiinas toodetud plastmassist vidinaid. Kirjutamisaega arvestades küllalt prohvetlik nägemus. Olen isegi ühe Ameerika indiaanlaste reservaadist suveniiripoest ostetud kõristi omanik, mis tegelikult on hoopis plastmassist ja valmistatud Taivanil. Schwartzi külastused tähelaevale sagenevad, kusjuures pole selge, kas tegu on hallutsinogeensete uimastite tarbimise kõrvalnähuga, mingit sorti skisofreeniaga või rändab Schwarz tegelikult ka eri kultuuride rahulikku kooseksisteerimist ja harmooniat sümboliseeriva tähelaeva pardale. Lõpp on natuke etteaimatav ja nukker.

Silverbergi lemmikteema - reisimine ja muutumine - tuleb selles loos eriti hästi välja.Ühtlasi tuleb ka välja, et Silverberg nägi juba üle 30 aasta tagasi ette samu probleeme, mis tänapäeval peavalu valmistavad. Kindel viis.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: