Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

The Book of Changes

(lühiromaan aastast 2003)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Viimane täiendus Majipoori - tsüklisse paigutub ajaliselt hoopis kõige ette: tegevus toimub 4000 aastat enne Lord Valentine`i ja 3000 aastat enne Lord Prestimioni. Ometi on esimeste inimeste saabumisest sellele hiiglaslikule planeedile möödunud üle 10 000 aasta. Valitseva Pontifexi viies poeg, kerglaste elukommetega elunautija, kellel puuduvad igasugused poliitilised ambitsioonid, asub teele Alhanroeli kontinendi tundmatusse ja läbiuurimata idaossa. Ametilt on ta oma sõbra, mingi aadliku, õukonnalaulik, kerglaste joogi - ja pilalaulude autor. Peagi satub ta röövlite küüsi ja avastab ennast kohaliku röövlipealiku lossist vangina ootamas lunaraha saabumist. Röövlipealik osutub luulesõbraks ja vangistus mõjub luuletajale niimoodi, et ta asub endalegi imestuseks tööle meistriteose, enneolematult keeruka rütmiga poeemide tsükli kallal. Inspiratsiooni annab talle peamiselt unedes ilmuv keegi täiesti tundmatu Coronal Valentine. Silverberg on selles lühiromaanis puudutanud talle olulisi ja läbivaid teemasid: rännak kuhugi ja muutumine. Lisaks on saavutatud suurepärane Majipoori esimeste romaanide atmosfäär, lopsakas ja külluslik, muinasjutuline ja unenäoline. Puudutakse ka tõsisemaid teemasid, Majipoori koloniseerimine meenutab vägagi Ameerika koloniseerimist ja pärismaalaste saatus ei kujune ei ühes ega teises kadestamisvääriliseks.Lõpupuänt tõstab loo Silverbergi ühe meistriteose, Roma Eterna - tsükli parimate lugude vääriliseks. Kindel viis.
Teksti loeti inglise keeles

Algul ei avaldanud mulle väga muljet, aga mingil teadmata põhjusel hakkas see luule kirjutamise osa väga kaasa kiskuma. Omamoodi just hakkas mingi kahtlane rütm pihta. Väga mõnus.
Teksti loeti inglise keeles

Silverbergi on kirjutanud palju ja igasuguseid asju. Alates Vana-Roomast ning lõpetades kosmoseulmega. Majipoori sari paigutub umbes nende kahe vahepeale. Tegevus toimub küll kauges kauges tulevikus, kuid oma olemuselt sarnaneb asi ikkagi tavalise fantasy`iga. Meetod, mida autor on korduvalt oma teostes kasutanud. Õnneks suudab Silverberg sel korral natukenegi originaalsust üles näidata ning tulemuseks võrdlemisi korralik ulmejutt luuletamisest. Kohati jätab see küll punnitatud mulje, kuid samas lugeda oli lihtne ning väga vastu ka ei hakanud. Seega nelja veab kobamisi välja
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023

Autorite sildid: