Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

To Open the Sky

(romaan aastast 1967)

Sarjad:
Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Targad mehed (või mees õigemini) otsustavad, et siis kui religioon ja teadus oma jõud ühendavad saavad võimalikuks igavene elu ja tähtedevahelised reisid. Loob siis geenius oma ususeksti ja raamatu lõpuks lendabki tähele. Nüüd, kus loo sisu on paljastatud, võib hindamise juurde asuda.

Väga professionaalselt kirjutatud asi, ja võimalik, et just selle pärast, kohutavalt stamplik. Veenuse vallutamine, pooljumalast prohvet/visionäär, paranähtuste teadusvankri ette rakendamine (või vastupidi) jne. jne. Isegi minu võrdlemisi piiratud ulmelugemus muudab sellistest asjadest vaimustumise küllalt keerukaks.

Teiselt poolt pole võimatu, et kõrgeimast hindest lahutavad raamatut hoopis kaks mõnevõrra labasemat põhjust:

1) Korraliku love-affairi puudumine
2) Põnevust ja seiklusi oli kah napilt.
Teksti loeti inglise keeles

Romaan koosneb viiest osast, mis on omavahel seotud ühe religiooni (vorsterismi) ja selle juhtide kaudu. Vorsterism on teaduslik religioon, nad omavad maailma juhtivamaid teadusasutusi, ning nende eesmärgiks on eluea pikendamine ja tähtetevahelised reisid, samuti telepaatia ja telekineesi arendamine.

Neile sekundeerib neist eraldanud usulahuke, harmonistid, kes resideeruvad Veenusel. Juba see Veenuse vallutamine ja tema ühiskond on väga head ideed.

Vorsteristid ja harmonistid on omavahel rivaalid, nende eesmärgid ja rituaalid ei erine üksteisest eriti. Samuti hoiavad nad oma teadussaavutusi üksteise eest saladuses. Kuid lõpuks saavad nad aru, et oma teadmisi ühendades on nad võimelised oma eesmärgid täitma. Ning nad lendavadki tähtedele.

Teos on tõesti väga professionaalselt kirjutatud, kuid kohati jääb ta natuke kuivaks ja lünklikuks (iga osa vahel on u. 20 aastased augud). Samuti jääb ka põnevusest ja seikluslikkusest natuke puudu. Sellest ka viiele miinus sappa.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: