Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

The Man in the Maze

(romaan aastast 1969)

ajakirjapublikatsioon: «If» 1968; aprill – mai
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.25
Arvustused (4)

Planeedil Lemnos, ammu kadunud tsivilisatsiooni poolt sinna ehitatud hiiglasliku labürindi keskel elab inimene nimega Müller. Võimalik, et ta on ainus elusolend, kel iial on õnnestunud sinna jõuda - tee läbi labürindi on täis kõikmõeldavaid lõkse ja surmavaid püüniseid. Aga see on ainus koht, kus kogu inimkonna eest pagev Müller end kindlana tunneb.

Aastaid tagasi oli ta noor, edukas ja populaarne. Siis saadeti ta kontakti looma võõra intelligentse eluvormiga nende planeedile, ja seal sai ta nakkuse..

Nimelt ei suutnud peale võõraste juurest naasmist enam ükski inimene tema läheduses viibida - lähedalolijaid haaras seletamatu, vastupandamatu hirmu ja vastikusetunne. Nii kaotab Müller kõik oma lähedased ja pageb kibestunult inimkonnast ja peidab end labürinti.

Mööduvad aastad. Inimesed avastavad lähedasest galaktikast uue, võimsa rassi, kellel tundub aga olevat kalduvus nõrgemaid orjastada. Parim kontaktilooja nendega oleks Müller, aga too on endiselt peitunud labürindi keskele. Tähendab tuleb leida tee läbi labürindi ja too sealt välja tuua - soovitavalt vabatahtlikult. Teele saadetakse vana kaval mahhinaator, Mülleri kunagine sõber ja söödaks noor naiivne kadett, kelle isaga Müller hea sõber oli..

Hea lugu. On selline sünge, masendav alatoon, mis mulle meeldib.

Teksti loeti vene keeles

Eelarvustaja on andnud piisavalt põhjaliku ülevaate romaani sisust. Olen suurelt jaolt nõus ka hinnanguga - hea lugu, sünge alatooniga. Romaani lõpp on natuke liiga "hapy", see võtabki hinde alla.
Teksti loeti vene keeles

Hea romaan. Synge alatoon? Kindlasti. Happy end? Vat seda ma ei avastanud. Tegelikult j2id ju k6ik otsad lahtiseks. Ka see j2i ju rippuma, et kas tulnukad p""rasid tagasi v6i oli neil sygavalt kama, kas inimesed on m6istuslikud v6i mitte.

Igal juhul hea romaan.

Teksti loeti vene keeles

Nõustun Valentin Abramoviga: lõpp kiskus põhjendamatult optimistlikuks. Labürinti sisenemine ja Mulleriga kontakti loomine olid tõesti edasi antud süngelt ja masendavalt. Kuid peale seda kui kogu inimkonna peale kibestunud ja vihane mees ootamatult põhimõtteid muudab ja saadikuks nõustub hakkama, kiskus asi kuidagi käest ära. Lõpp on liiga kiire, sündmusi kirjeldatakse paari lausega, ja kogu lugu lõpeb ootamatult lihtsalt ära. Lahtiseks jäi ainult Mulleri teistkordsest vabatahtlikust pagendusest tagasituleku kuupäev. Selle eest punkt maksimumist maha. Aga nõustun ka Tartsiga: hea romaan igal juhul.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: