Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Thorns

(romaan aastast 1967)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Natuke kesine romaan kahe friigi kooselust. Minner Burris on astronaut, keda tulnukad on oma katsejänesena kasutanud. Pärast seda näeb ta üsnagi veider välja. Lona Kelvin on aga 17-aastane ja veel süütu. Samas on ta aga 100 lapse ema. Mõlemad elavad oma erilisust väga valusalt üle ja ei suhtle eriti välismaailmaga, kuni üks rikas meelelahutusmagnaat nad üles korjab.

Ta toob nad kokku ja saadab reisile. Tuhandete ja miljonite inimeste pilkude all õpivad nad algul üksteist armastama, siis aga vihkama.

Tegelikult ei jätnud see raamat mulle erilist muljet, neli pika miinusega.

Teksti loeti inglise keeles

“Thorns” on üks neid Silverbergi romaane, mis on üsna tuntud ja mida kirjanik ise kõrgelt hindab, ent suuremat lugemisnaudingut see (enam) ei paku ja kes vähegi Silverbergi igiteemadega kursis on, ei leia sellest ka midagi uut. Lugu räägib ühest hiidpaksust meediamogulist, kes otsib üles kaks eriti õnnetut inimest. Kosmonaut Minner Burrise on mingi kauge planeedi võõrrass teadusliku eksperimendi käigus anatoomiliseks värdjaks moonutanud. Füsioloogiliselt on Burrise keha ehk funktsionaalsem ja nö parendatud, ent inimestele on ta värdjas. Lona Kelvin on inimeste enda eksperimendi käigus saanud emaks ligi 100-le lapsele, ja kuna ta ise neist ühtki näha ega kasvatada ei saa, on ta vaimne invaliid. Meediamogul näikse tahtvat nende kooselust teha reality show ja ajada kokku hirmsa papi. Tema tegelik eesmärk on midagi muud, ta on nimelt psühhovampiir, kes toitub teiste kannatustest. Burris ja Kelvin alustavad kooselu, armastavad ja siis lähevad riidu, mis mogulit muidugi rõõmustab. Lugeja teeb kaasa ekskursiooni lähituleviku Maale, lähikosmosesse ja Antarktikasse ja tõdeb lõpuks koos kangelastega, et inimese teevad inimeseks eelkõige tunded. Okkad (thorns) on need, mis haiget teevad ja läbi hingevalu me veendume, et seni, kuni suudame haiget saada, oleme me võimelised tundma ja kaasa tundma, oleme inimesed. Romaani peamiseks puuduseks on absoluutselt igasuguse pingevälja puudumine; see on väga uimane ja loid romaan. Mind jättis ükskõikseks.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: