Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

House of Bones

(jutt aastast 1988)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Esimene eksperiment pisut puusse kalibreeritud ajamasinaga. Minevikku saadetud endine West Pointi kursant leiab ennast 30,000 aastat tagasi kiviajas, kusagil hilisema venemaa või poola territooriumil. Mehel vedas - kohalikud mammutikytid osutusid ootamatult lahketeks ja võtsid veidra tulnuka oma kylla.

Lugu algab stseeniga poolteist aastat hiljem. Väljas ulub kylm jääaegne tuul, mammutiluudest ehitatud onnis on aga soe ja mõnus - kohalik laulik taob trummil 30k aastat tagasi moes olnud populaarseid meloodiaid ja seltskond tunneb ennast vabalt. Äkitsi laekub onni suguharu vana pealik Zeus, murelik kuid otsusekindel ilme näol. Viimastel päevadel on kyla ymbruses luusimas nähtud yksikut, ilmsete neandertaallase tundemärkidega karvast tegelast. Pealikule sellise potentsiaalselt ohtliku karvase kylalise lähedus ei meeldi. Ajaränduripoisile antakse tulekivist nuga ja öeldakse et kui nendertaallast kätte ei saa siis tagasi ära parem tule.

Ladusalt kirja pandud jutt kus autor näitab et inimene on inimene. Erinevate ajastute või kultuuride esindajad suhtuvad yksteisesse loomuliku umbusuga. Kultuurkihi all olev baas aga on juba sadu tuhandeid aastaid suhteliselt sama ja vahet pole on sul käes pihukirves või kaugjuhtimispult. Kangesti tahaks autoriga vaielda aga niivõrd-kuivõrd on tal sindril ju õigus.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022

Autorite sildid: