Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Diana of the Hundred Breasts

(jutt aastast 1996)

ajakirjapublikatsioon: «Realms of Fantasy» 1996; veebruar
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Muljetavaldav õudusjutt, kus märksõnadeks usk, uskmatus ja religioon.

Sündmused leiavad aset Türgis, Efesuse linna lähedal. Seal toimuvad väljakaevamised, kus osaline ka Charlie, karismaatiline ja enesekindel mees, alfaisane, kes on harjunud, et tema seisukohad jäävad peale, kellel on hea välimus ja keda peetakse ka säravaks teadlaseks (ajaloolane). Religioon ja usk on tema jaoks pigem psühholoogilised fenomenid või psühhiaatria objektid - tegu on suhteliselt veendunud ateistiga. Seal väikeses Türgi linnas kohtub ta oma noorema vennaga, keda ta pole mitu aastat näinud (ja kes on loo minajutustaja). Vajaliku tegelasena on loos ka ameeriklasest vaimulik, kes on Aasia-reisil mööda kristlusele olulisi paiku. Uskliku ja ateisti vastasseis annab loole silmatorkava värvingu.

Selles Türgi piirkonnas on kummardatud Dianat, kelle väljakaevatud kuju on linnakeses nähtaval kohal. Charliel on nii selle jumalanna, tema kummardamise ja ajaloo kohta laialdasi teadmisi - teadlase suhe oma uurimisainesesse. Teadlse veendunud ateism pannakse proovile aga maa-aluses käigus, kus väljakaevamised reaalselt toimuvad. Charlie helistab hilisõhtul vennale hotelli ja veenab teda tulema väljakaevamiste kohta. Seal maa all näitab ta talle tundmatus keeles kirjadega kiviplaati, mida ta tahab eemaldada, sest plaadi taga on ilmselt tühi ruum. Et teisi teadlasi ja Türgi ametnikke reeglitele vastavalt juures ei ole, teda ei häiri. Plaati maha võttes selgub, et selle tagune ruum on tühi. Küll tunnevad mõlemad vennad aga kambri avamisel kuulmis-, lõhna- ja kompimisaistinguid, millega kaasneb tugev hirmutunne. Ateistist alfa keeldub seda esialgu tunnistamast, aga õige pea selgub, et linnakese juures hõljub ringi olevus, millel on sarnasusi sajarinnalise viljakusjumalannaga.

Loo motiiv on tuntud - hauakambri (või muu loitsuga kaitstud ruumi) avamisel vallandub võõras vaenulik jõud (või olevus), kellega/millega on surelikel raske võidelda. aga kui sugestiivselt ja täpselt ja professionaalselt on see kirja pandud!

Loen seda lugu antoloogiast "The Madness of Cthulhu" (2014), ent seoseid Cthulhu Mythosega märgata ei oska.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: