Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Via Roma

(lühiromaan aastast 1994)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 1994; aprill
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Tegevus umbes 1850 aasta paiku. Rooma Impeeriumis on lõppenud Teine taasühendamisesõda ja pealtnäha on kõik vaikne. Imperaator on keegi tühine lollpea Maxentius, aga selliseid on varemgi olnud. Naapolisse saabub keegi noor ja rikas britt, kelle isa on saatnud Rooma nö tõelist elu nuusutama. Noormees satub kohe Rooma kõrgseltskonna pidu ja pillerkaari keskele, ning õpib romansi käigus konsuli vennatütre Lucillaga uudseid ja vabameelseid armastamisviise. Lugu kulmineerub revolutsiooni elik veresaunaga, mille kõrgseltskonna vandenõulased korraldavad. On otsustatud, et Impeeriumi aeg peab ümber saama ja taastada tuleb vabariik. Impeeraatori perekond mõrvatakse, samuti ka kõik need, keda vandenõulased nö vanameelseteks peavad. Uus aeg on sündinud.

Võib-olla on siin Silverberg rohkem omas elemendis kui mõnes teises Roma Eterna loos. Siin on tegu rännakuga, tugeva rõhuga erootikal. Rännatakse läbi kaunite ja eksootiliste paikade, on rohkelt pidutsemist ja veinijoomist ja kõik see on kirja pandud selle Silverbergi meisterliku detailsuse, sujuvuse ja geniaalse kergusega. Väga omane Silverbergile on ka tegelaste viimine kuhugi ekskursioonile – siin külastatakse Popmei varemeid ja Kapri saart... Mõnes mõttes meenutab lugu neid kultuurilisi palverännakuid, mida peale brittide ka meie oma kunstiinimesed (Tuglas, Viiralt, Ristikivi jne) ette võtsid.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: