Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Getting to Know the Dragon

(jutt aastast 1999)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Kuues jutt alternatiivajaloolisest Roma Eterna sarjast - kristlusest pääsenud maailmas on valitsevaks jõuks ikka Rooma Impeerium. Tegevus toimub meie järgi aastal 1750, mil imperaatoriks on saamas maniakaalsündroomi põdev Demetrius. Peategelane on tema õukonda kuuluv arhitekt, ajaloolane ja insener(selline alternatiivne Da Vinci). Ajastuks on renesanssile järgnenud hiline dekadents.

Jutus nagu õieti juttu polegi - peamiselt meenutab arhitekt eelnenud ajastuid ja ülistab paarsada aastat varem Impeeriumi jälle võimsaks tõstnud Trajanus Dracot, oma kauget sugulast ja nimekaimu. Noor Demetrius (troonipärija) on eksiilis Sitsiilias ja plaanib sinna rajada dekandtlikult pompöösse uue pealinna.

Sisukam ja pikem osa tekstist kuulub Trajanus Draco kunagise kuulsa ümbermaailmareisi kirjeldusele. Nimelt leiab oma kauge sugulase biograafiat koostav peategelane sellest reisist pajatava autobiograafilise üriku. Seni on selle kruiisi detailid ajaloohämarusse vajanud. Kavatseb Draco siis nimekaimust imperaatorist raamatu kirjutada ja asub õhinal teksti kallale.

Paraku, tema illusioonid purunevad, sest ümbermaailmareis ei vasta sugugi tema, kui renessanssi-ajastu inimese ettekujutustele üllast avastusreisist. Kõikjal, kus Rooma laevad seilasid, tegelesid nad hävitustöö. laastamise, mõrvade ja vägistamisega. Kohati ka kannibalismiga. Raamat jääbki kirjutamata.
Teksti loeti inglise keeles

Tõesti hea jutt. Lugu maailmast, mida pole kunagi olnud, aga mis oleks võinud olla. Loos endas midagi erilist ei toimugi. Enamus sisust on edasi antud peategelase meenutuste ja leitud vana merereisi päeviku kaudu. Ootan huviga kuulu järgi sellel aastal ilmuvat Roma Eterna kogumikku.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: