Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

The Seventh Shrine

(lühiromaan aastast 1998)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Järg Majipoori-sarja Valentinest pajatavale alamsarjale.Valentine, kes on saavutanud Pontifexi tiitli, kasutab igat juhust, et maa-alusest Labürindist väljas käia.Võimaluse annab juhtum lähedalasuvas (Majipoori mõttes lähedal) iidses kujumuutjate pealinnas Velalisieris.Seal toimuvad nimelt arheoloogilised väljakaevamised ja nüüd on üks arheoloogidest mõrvatud.Mõrv tundub olevat rituaalne ja Valentine sõidab koos kaaskonnaga asja uurima.Planeedi põliselanike, kujumuutjate, nimed on Silverberg üritanud angloameeriklasest lugejale hästi keeruliseks teha, kasutades ohtralt pikki vokaale.Ta laseb koguni ühel oma tegelasel kiruda neid keelt sõlmeajavaid nimesid.Samas, eestlasest lugejal ei tohiks nendega erilisi raskusi olla.Minu arust kõlab näiteks kujumuutjate mässu juhi Faaraataa nimi üsna sarnaselt koduse Saaremaaga.
Teksti loeti inglise keeles

Eelarvustaja on sisu kenasti kokku võtnud ning sellele eriti lisada midagi ei ole. Kahjuks, vähemalt minu arust, sest tegemist on üsna tavalise mõrvamüsteeriumiga. Tegevuspaigaks küll kauge planeet, kuid asjade olemust see ei muuda. Keegi lüüakse maha ja peategelase ülesanne on see kurjategija kinni nabida. Natuke avardatakse ka Majipoori maailma, kuid midagi märkimisväärset autor sellele lisada ei suuda. Õnneks on Silverberg piisavalt kogenud kirjanik, et lugu mitte päris käest ära lasta. Neli
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: