Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Nightwings

(lühiromaan aastast 1968)

ajakirjapublikatsioon: «Galaxy Science Fiction» 1968; september
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (4)

Väga kauge tulevik Maal. Vahepeal on tsivilistatsioon läbinud mitu tsüklit, kuid vanad linnad nagi Rooma, Pariis, Jeruusalemm on ikka veel alles, kuigi nende nimed on aja jooksul veidi muutunud. Muutunud on ka inimesed, kes jaotuvad liitudesse - Kauplejad, Valvurid jne. Lugu räägib ühe vaikese ränava grupi saatusest, kuhu kuuluvad Vaatleja (kelle ülesandeks on jälgida, kas Maad ei ründa vaenlased), Lendur (noor neiu, kellel on tiivad ja kes saab lennata) ning mutant, keda ei võeta ühtegi liitu.

Mõnevõrra romantiline lugu, mis jättis mind mingil põhjusel suhteliselt külmaks. See aga ei tähenda, et lugu halb on.

Teksti loeti vene keeles

Lugu on hea. Selles v2ljenduvad Silverbergi k6ik h22d omadused - elav fantaasia, elavad tegelased (ehkki nad v6ivad meist kaunikesti erinevad olla) ja oskus 6ieti mitte millestki korralik jutt valmis kirjutada.

Rohkemat v2ga "elda ei tahaks, Valja on juba enne mind olulisega maha saanud.

Teksti loeti vene keeles

Raske on seda teksti hinnata. Eraldiseisva jutuna on see suhteliselt mõttetu, sest lugeja ei saagi teada, millises maailmas asi toimub ja mis värk niiöelda on. Võib järeldada, et tegevus on Maal ja väga kauges tulevikus ja kunagi on inimühiskonda tabanud paras kaos, mille likvideerimiseks asutati gildid. Kõik inimesed kuuluvad gildidesse, välja arvatud igasugu heidikud ja hulgused. On ka elemente muudelt planeetidelt. Vaatlejate gild uurib taevast, et alienide sissetungist hoiatada, kuid tegelikult keegi mingisse sissetungi usu ja näiteks Roumis (endine Rooma), kuhu peategelane, nimetu Vaatleja koos värdjast Kehamuutja ja oma armastatu, Lendaja Avluelaga saabub, ei tahetagi teda vastu võtta, sest Vaatlejaid on linnas enam kui küll ja mingit kasu neist ei ole. Ka Vaatleja ise peab oma elu üsna luhtunuks, sest invasioonioht olla müüt. Tekstis avatakse “Nightwingsi” tsükli maailma, kuid pigem olmedetailide koha pealt, laiemat pilti ette ei saa. Miks ikkagi need gildid, miks kardetakse invasiooni jne, see kõik jääb selgusetuks. Muidu on kõik väga silverberglik: poolfeodaalne tulevikuühiskond, ekskursioonid, armastusnelinurk, lopsakas keel jne. Oli huvitav, kuid pisut veniv ja kuna liiga paljud taustad jäid avamata, siis “neli”.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: