Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

New Dimensions 6

(antoloogia aastast 1976)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

“New Dimensions”, nagu nimigi aimata lubab, oli Silverbergi katse tõmmata tähelepanu hetkel kõige uuenduslikumale, omanäolisemale, teistsugusemale ulmekirjandusele. Aeg oli selleks sobiv — tagasi-juurte-juurde-teadusulme uue plahvatuseni oli veel mõned aastad aega, ning uus laine, mille hari oli küll juba möödunud, oli lugejad põhjalikult harjutanud mõttega, et ulmekirjandus ei pea tingimata sisaldama kosmose- ja ajareise ning olema suunatud rangelt varateismelistele poistele. 1976. oli “imeliku ulme” jaoks hea aasta.

Silverbergi koostajanärv on terav ja mulle ta valik meeldib. Mõned siinsetest juttudest jäävad minuga kindlasti terveks eluks; arvatavasti ei unusta ma kunagi Tiptree ängistavat laboritraagikat, Farmeri tekstuaalselt mitmekihilist anekdooti Osirisest ega Effingeri sürrealistlikku zen-ilmutust. Kuigi mõned valimiku hämaramad autorid (Jeffers, Marshak, Girard) pikemas perspektiivis hämaraks jäävadki, pakkus nende jälgede ajamine ometi terakese põnevust.

Antoloogia hankimine oli impulsiivne sisseost, mida ma küll kindlasti ei kahetse, ning lugemisele kulunud aeg igati hästi sisustatud. Täitsa kahju on sellest kolmekümne aasta tagusest toimetajast, kellest minuni jõudnud eksemplar tõenäoliselt lugemata jäi — leidsin nimelt köite vahelt paberilehe, kus kirjastus palub arvustusi mitte avaldada enne raamatu ilmumiskuupäeva. Lahkelt lubatakse küsimise peale saata ka koostaja foto, ehkki aiman, et see pakkumine enam ei kehti.

P.S. Arvustus on tegelikult kirjutatud 31. märtsil. Mul õnnestus nimelt ühe arvustuse lisamisel puterdada, nii et jutu retsensioon sattus iseloomustama kogu kogumikku.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: