Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

The Mountains of Majipoor

(romaan aastast 1995)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Sarja kõige viletsam raamat, tundub, et kirjutatud lihtsalt seeria jätkamiseks. Kuid siiski loetav, omast küljest ilus. Siin pole enam Lord Valentine'ga midagi pistmist, raamat räägib raskest retkest mägedesse. Vaid Silverbergi keelekasutus on see, millepärast teost tasub lugeda. Raamatu õhkkond on endine, seetõttu ei häbista "Mountains of Majipoor" eelnevaid teoseid. Loe või jäta lugemata, Silverbergi austajale võib soovitada. Ja sellele, kes tahab inglise keele sõnavara laiendada.
Teksti loeti inglise keeles

500 aastat pärast Valentine`i, mil Majipooril valitseb rahu kõigi rasside vahel, avastatakse kaugelt mägedest senitundmatu barbar-rahvas. Need on ilmselt esimeste kolonisaatorite tsiviliseerimata järeltulijad, kel pole mujal planeedil toimuvast aimugi. Nad on pantvangi võtnud grupi paleontolooge, ning üks õukonnast pagendusse saadetud prints saab ülesandeks nood vabastada.

Prints on veidi puine ja juhm, ent auahne ja julge... Tema eneseületus nagu olekski üks romaani teema. Muidugi ei saada hakkama ilma metamorfideta. Mägedes selgub, et pantvangide vabastamine pole kuigi lihtne. Nii teadlasi, kui koronali pähe neid vabastama laekunud printsi läheb mägilastel tarvis paaritumiseks.

Minule romaan meeldis, ehkki sellise asja kirjutamiseks ei pea olema Silverberg. See on lihtne ja selge seiklusjutt, siin pole haisugi Silverbergi esimese loomeperioodi motiivirikkusest ja psühholoogiast. Üldiselt kehtib see kogu Majipoori tsükli kohta. Asjalik lugemine siiski, selline omapärane kultuurikonflikti käsitlus, mille ületamiseks tuleb valmis olla kangelastegudeks.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: