Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Majipoor Chronicles

(kogumik aastast 1982)

Sarjad:
Sisukord:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.714
Arvustused (7)

Majipoori sarja teine (kirjutamise järjekorras) ja parim raamat, eeldab esimese (Lord Valentine''s Castle) läbi lugemist. Vastasel juhul tekib tõenäoliselt tunne, et karakterid on välja kujundamata ja raamatule erilise võlu andvad vihjed lähevad hoopis kaduma... Väga hea keelekasutus, iga lause on omal kohal, oma mõttega. Nimetaks seda "Silvebergilikuks salapäraks", seekord on tegemist "puhta stiiliga", kus olulised on mõtted ja hetked, mitte tegevus (action :) ). Lord Valentine on koronal, aga Hissune avastab Majipoori ajalugu. Ajalugu, täpset kroonikat, lugusid möödunud ajast, mille erinevad inimesed on Hingede Registrisse jätnud. Need lood moodustavadki raamatu sisu, seletades Majipoori kultuuri ja tutvustades mõningaid tegelasi, seda kõike, mida esimeses osas lihtsalt kirjeldatakse. Viimase looga jõutakse ka Lord Valentine enda juurde... Ja siis peab Hissune Labürindist lahkuma ja ülejäänu Majipoori ajaloost jääb meie (ja tema...) eest varjule.
Teksti loeti inglise keeles

Killu on juba raamatust suureparase yldkokkuv6tte teinud ja Jyri enamiku lugusid retsenseerinud -- lisan vaid m6ned oma m6tted. See on t6esti hea jutukogu, minu arvates Silverbergi parimaid. Parast Valentini Lossi lugemist jai tahtmine Majipoori maailmast ja ajaloost veel kuulda ning "Majipoor Chronicles" taidabki selle tyhimiku. Valentini Loss oli tais p6nevust tekitavaid vihjeid, mida seal pikemalt ei seletatud. Kroonikad loob toreda mosaiigi Majipoori elust ja minevikust. Jutud on k6rgetasemelised, neist Thesme and the Ghayrog ja Thief in Ni-Moya olid mulle k6ige meeldejaavamad. Silverberg on yks neid kirjanikke, kes suudavad pikka romaani ja lyhijuttu v6rdselt hasti kirjutada.
Teksti loeti inglise keeles

Põrgupäralt! Silverberg on GEENIUS!!! Pean silmas seda, kuidas ta on avaldanud neid Majipoori sarja köiteid. Algatuseks professionaalselt hästi tehtud lahe lugemine "Lord Valentine`s Castle"... paks romaan, mis samas on üsna etteaimatav ning ajuti üsna tavaline ja klisheerohke... päästab aga ilgelthea kirjanduslik tase ning väljamõeldu mastaapsus. Ning siis avaldab meister jutukogu "Majipoori kroonikad", mis avab sellesama maailma olemust märksa põhjalikumalt ning sügavamalt kui esimese romaani suht harjumuslik Quest. Lugesin seda kogu üsna pikka aega, sest lood on sedavõrd intensiivsed, et neile oleks (IMHO) parem jätta mingi settimisaeg. Leidlik on ka raamlugu: Hissune (see on see poisiklutt, kes esimeses raamatus Valentine`i aitas), hiilib Hingede Registrisse ning elab seal läbi palju Majipoori ajaloo olulisi ja ka väheolulisi hetki. HULLUMEELSELT HEA RAAMAT!!! Isiklikud lemmikud sellest kogust: "Thesme and the Ghayrog", "In the Fifth Year of the Voyage", "The Desert of Stolen Dreams" ja "The Soul-Painter and the Shapeshifter". PS: See raamat on minu 500s arvustus BAASis ning juubilariks sai see üsna teadlikult valitud - lugesin antud volume`i vaheaegadega circa aasta ning paljusid juttusid sai selle aja jooksul kaks kuni kolm korda üle loetud.
Teksti loeti vene keeles

Tõepoolest, võimas raamat, millel mitmeid väärtusi. Majipoori maailm iseenesest kirjanduslikult ju mingit huvi ei paku, küll aga selles elavad inimesed...ja mitteinimesed. Silverberg on igas loos kokkusulatanud mingi haarava süzhee, uued ilmingud Majipoorist ja inimlikud psühholoogilised küsimused. Rohkesti on intiimsuhteid, veinijoomist ja söömist, rändamist ning geograafiat.

Lugusid pole üleliia! Vaid kümme ja neid raamiv Hissune mehekskasvamine ja leidmine Valentini poolt. Meeldib, et RS just parajal arvul Majipoori maailma avas, ei pingutanud üle. Osad lood ilmunud eraldi ja kas mitte terve kogumikki, ilma tsükli esimese osata loetav pole?

Loomulikult tegu ka ülihea keelekasutuse ja stiiliga. Minu lemmikud siit on "Thesme and the Ghayrog", "The Soul-Painter and the Shapeshifter", "A Thief in Ni-moya" ning "Voriax and Valentine".

Silverberg toob õnnestunult meieni Majipoori õhustiku - see on selline värske, värvikas, kalüpsolik, soe, mahlakas, aeglane, subtroopiline ja rahulik...kas mitte sellepärast ei söödagi pea igas jutus värskeid puuvilju ega jooda hõrke Majipoori veine? Just need detailid tekitavad minus kõige rohkem kohalolekutunde ja annavad edasi selle suure maailma kvintessentsi.
Teksti loeti inglise keeles

Töesti hea kogumik."Lord Valentini Lossi"eelnev lugemine ei tule muidugi kahjuks.Väga head lood vahelduvad mitte nii väga headega.Parimad ongi need pikemad lood,"Thesme ja Ghayrog" ja "Ni-Moya varas",kuigi täitsa igavaid lugusid kogumikus polegi-köik avavad omast kyljest mingi uue tahu hiidplaneedi ajaloos.Needsamad kaks lugu saavad puhta viie,ylejäänud nelja,välja arvatud "Voriax ja Valentine",mis saab kolme.Kokku 4 tugeva plussiga.
Teksti loeti inglise keeles

See kogumik lasi liialt "Lord Valentine`s Castle" otsas liugu, et parimat hinnet panna. Paljud on kommenteerinud, et lugesid seda selleks, et Majipoori maailmast rohkem teada saada, aga mina midagi vapustavalt uut nende killukeste seast ei leidnud :(Veidral kombel lugesin selle uuesti üle, mäletamata eelmisest lugemisest mitte midagi. Tõstan hinnet (enne oli "4"), sest sisu tundus kirjanduslikus mõttes palju huvitavam kui varem. 
Teksti loeti inglise keeles

Mulle meeldis "Lord Valentine`s Castle" igatahes rohkem. Hingede Register oli muidugi pagana võimas idee ja tekitas mõtte, et kui midagi sellist päriselt eksisteeriks, aga jah... Kümnest loost vaid kaks said mult viie ja vaieldamatuks lemmikuks oli "The Desert of Stolen Dreams". Üldiselt olen ma viimasel ajal ülemäära majipooristatud ja vähemalt lähiajal ma selle sarja raamatuid rohkem ette võtta ei kavatse.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: