Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

Crime and Punishment

(jutt aastast 1982)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Vaat see jutt tundub sihuke kogumiku sidusmaterjal olevat... jutt pole paha, kuid eraldi võttes mitte midagi erilist. Ka meenutakse siin paari eelmist juttu: "In the Fifth Year of the Voyage" ja "The Desert of Stolen Dreams". Jutt sellest, kuidas üks kaupmees (võlgnik) tapab teise kaupmehe (võlausaldaja). Ning milliseid süümepiinu ta siis pärast seda tegu tunneb... ning kui jubedaid unenägusid talle pärast seda saadab Unede Kuningas. Pealkiri ütleb kõik! Jutt on hea ja ka oluline tekst... kasvõi sellesks et mõista kuritegevuse suhtelist võimatust Majipoori ühiskonnas. Kuid võrreldes teiste kogumiku lugudega jääb siiski pisut nõrgaks... sellest ka neli!
Teksti loeti vene keeles

Algul oli tunne, et lugu saab "kolme" , aga lõpplahendus muutis ta minu jaoks paremaks. Tõesti, Gleim kaevas ju Haligome`i tüssates iseendale augu ja viimase saatus polnudki lõppkokkuvõttes nii hull, kui Unenägude Kuningas kavandas, seega oli kuritegevuse vastu võitlemise süsteem Majipooris täiesti mäda, välistades ka veritasu. Haligome ei suutnud raevuhoos toimepandud kuritegu ka košmaaride mõjul kahetseda ja nii oli kõik lõppkokkuvõttes üks suur mõttetus, liiatigi ei suutnud miski mõrva ennetada.

"Lord Valentine`s Castle`st" võis välja lugeda, et Majipooril oli säilinud side teiste planeetidega ja sellel maandusid kosmoselaevad, seega tekkis küsimus, kas Haligome poleks võinud mõnele teisele planeedile põgeneda? Nagu võib aru saada, suutis Unenägude Kuningas oma masinatega mõjutada vaid Majipoori elanikke.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: