Kasutajainfo

Robert Silverberg

15.01.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Silverberg ·

To the Dark Star

(jutt aastast 1968)

eesti keeles: «Tumeda tähe poole»
Robert Silverberg «Maa teine vari» 1994

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
5
3
0
0
Keskmine hinne
3.778
Arvustused (9)

Lugu vastuoludest kosmoselaevas, mis siirdub uurima mingisugust tähte. Kaks tegelinskit vihkavad üksteist ja üritavad üksteisele jama keerata. Lõpuks saab kolmas molutaja hoopistükkis pihta. Mõnus.
Teksti loeti eesti keeles

Kuidagi kohe tüütas see jutt. Paneks kolme teisele, aga suht hästi oli kirjutatud...

Tegelikult oli see XXX sajandi maailm ning seal elavate olendite kiuslikud suhted miski kustuva tähe ligiduses ikka üsna igavad... nojah, eks see elu ise on ka ajuti üsna igav asi...

Neli kirjutamistehnika eest (lõpp läks ka paremaks), aga muidu oleks kahe ja kolme vahel.

Teksti loeti inglise, eesti ja vene keeles

Miks pagan peab miski ekraani vaatamisest segaseks minema? Ja seda kulgurinäsa oleks kindlasti saanud juhtida ainult arvuti abil. Ei meeldi mulle lood, mis on SF vormis, aga milles tegelikult on ainult paar SF stampi sees asja igapäevasuse "vürtsitamiseks".
Teksti loeti eesti keeles

Aprillis 1966 kirjutatud «Tumeda tähe poole» on, nagu Silverberg uhkusega märgib, üks esimesi ulmetekste, mis käsitlevad mustade aukude temaatikat. Ja jutt on päris hea, nagu kõik eesti ulmehuvilisedki kogumiku «Maa teine vari» vahendusel veenduda on saanud.

Tumeda tähe surma ja mustaks auguks muutumist on vaatlema saadetud parimatest ekspertidest koosnev ekspeditsioon, kuhu kuuluvad maalane, mikrotsefaal Quendar IV-lt ja adapteeritud naine Maaga võrreldes kahekordse raskusjõuga Prooküoni süsteemist, keda Silverberg kirjeldab kui monoliitset lihaplokki. Seltskond tülitseb juba teel sündmuskohta ning tõeline konflikt puhkeb siis, kui on vaja leida kolmikust üks vabatahtlik, kes nõustuks suunduma eluohtlikule missioonile sureva tähe lähedusse...

Loomulikult on jutu sündmustikku käivitav probleemipüstitus läbinisti jama: sellisele ekspeditsioonile ei satuks mitte kuidagi säärane omavaheliseks koostööks ja suhtluseks võimetu trio, aga see on tolle perioodi ulmetekstidele tüüpiline, et igasuguseid kosmilisi uurimisretki kõlbaks nende läbimõelduse, psühholoogiliste ja sotsioloogiliste mõjurite arvestamise ning teadusliku ettevalmistusastme poolest võrrelda pigem rattamatkaga Kambjasse kui kasvõi lõbureisiga purjelaeval ümber maailma. Aga mis teha.

Need inimsuhted olid omas võtmes siiski leidlikud ja hoolimata sellest maakerasuurusest loogikaaugust see tekst mulle meeldib.

Teksti loeti mitmes erinevas keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: