Kasutajainfo

Charles Stross

18.10.1964–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Charles Stross ·

The Delirium Brief

(romaan aastast 2017)

Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Kui autor kogu sarja kirjutamise ajal planeeris sellist lõpplahendust, siis tuleb talle küll au anda. Ei pruugi küll päris lõplik lõpp olla, aga eriti nagu kuskile edasi minna ei ole. Niisiis, kui seni oli iga osa iseseisev seiklus, mille käigus mingi paha suurte raskustega paika pandi, siis nüüd on mitmed neist uuesti platsis ja suurimaks vaenlaseks hoopis Ühendkuningriigi loll valitsus. Oletaks siiski, et mingid päevasündmused on Strossile tugevasti närvidele käinud, aga autori emotsioonide eraldi välja toomine ei tee kirjandust paremaks, oleks piisanud ju probleemi olemust illustreerivast loost endast.
Niisiis, Ameerikas on üleloomuliku jõu poolt üle võetud telejutlustaja juba saavutanud olukorra, kus riiklik üleloomulike nähtuste vastu võitlemise agentuur on laiali saadetud ja asendatud jutlustaja poolt juhitud turvateenistusega. Niiöelda kits-kärneriks olukord. Ja saabub jutlustaja Londonisse, et sealgi sama operatsioon ette võtta. Kuna avalikkuse silmis pole Laundry just heas kirjas pärast Leedsi äpardust, kui haldjarahva sissetungi takistamise käigus mõnikümmend tuhat tsiviilelanikku otsa sai, saadetaksegi kogu Laundry paari päevaga laiali. Mõtlemata seejuures näiteks niisugustele pisiasjadele, nagu teenistuses olnud vampiirid, kelle verevajaduse eest seni hoolitseti ametlikke kanaleid pidi.
Laundry kõrgem ešelon püüab olukorda päästa, üheks probleemiks veel seegi, et ühiseks tegutsemiseks peaksid need erivõimete ja -vajadustega tüübid kellelegi vande andma. Aga kui valitsuses on vaid jobud... Ning lõpuks tuleb teha valik kahe halva vahel. Pärispahad on valinud eriti ilge paljunemisviisi, nii et väga raske see valik ei ole, liiatigi lubab teine pool, et vähemalt püüab ametlikest seadustest kinni pidada. Ning haldjate valitseja Connie on endiselt väga sümpaatne tegelane. Ja Stross on minu jaoks endiselt aktiivsete kirjanike top-3 seas.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2023
veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022

Autorite sildid: