Kasutajainfo

Charles Stross

18.10.1964–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Charles Stross ·

The Concrete Jungle

(lühiromaan aastast 2004)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.75
Arvustused (4)

2004 Hugo nimekirja lugu. Tegemist on igatahes väga hästi jutustatud asjaga. Aga seejärel, kui välist butafooriat kõrvale jättes hakata loo enda peale mõtlema, tahaks hüüatada: „Ei usu!“. Mitte muidugi seda maailma, vaid inimesi ja seda bürokraatlikku jaburdust. Aga ilmselt tuleb teise pilguga lugu vaadata. Kõik on nii sarnane Dilberti koomiksi maailmale ja mõtlemisele, et see ei saa päris juhus olla. Ning siis lähevad ka kõik muud asjad paika.

Jutt hakkab peale sellest, kuidas muidu üsna tavaline „technical support engineer” aetakse hommikul kell neli välitöid tegema. Muidugi pohmas peaga. Selgub, et välitööd on veidi erilaadsed, sisaldavad nimelt politseiauto ja helikopteriga kihutamist ning seejärel ühe äkitselt kivistunud ja plahvatanud lehma jäänustega mässamist. Edasi lähevad asjad veel veidramaks.

Aimub, et jutt käib meie ajast ja meie maailmast aga me ei tea pooli asjugi, mis toimub – ning toimumas on muidugi palju ja kohutavat. Ainult kõik see on kirja pandud väga irooniliselt. Üldiselt viievääriline lugu, väikese miinusega.

Teksti loeti inglise keeles

Stross mulle meeldib ja meeldis ka see lugu. See ulmeline moment, Medusa pilk läbi turvakaamerate, oli ikka mõnusalt paranoiline. Kirjeldatud maailm oli pisut alternatiivne, mitte ajalooliste sündmuste, küll aga võlukunsti jms poolest. Natuke - aga siiski vaid natuke - meenutas Hargla Frenchi ja Koulut. Mis jääb siiski 20. sajandi kirjanduseks. Ja mõni asi meenutas isegi Lukjanenko Dozore - briti salaluure osakonnad oma pehmelt öeldes kummaliste teenistujatega näisid üsna sõltumatute üksustena.

Eriti meeldis mulle aga autori sõnum, et kuigi tulnukad avakosmosest, kes tulevad värskeid inimajusid sööma, või võimustruktuurid, mis omavahelises madinas ei kõhkle kümnetele süütutele valesse kohta sattunutele otsa peale tegemast, võivad olla üsna ebameeldivad, on tõelised vaenlased siiski BSA ja RIAA tüüpi organisatsioonid.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: