Kasutajainfo

Charles Stross

18.10.1964-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Charles Stross ·

Nightfall

(jutt aastast 2003)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 2003; aprill
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
3
1
0
0
Keskmine hinne
4.167
Arvustused (6)

varasematest lugudest tuttav reisiseltskond on ruuterist läbi pääsenud. ainult et kuhu? andmed on vastakad. kas ollakse kodust 80 tuhande valgusaasta kaugusel või siiski märksa lähemal? kas vahepeal on möödunud kolmandik miljonit aastat või kaheksateist minutit? ainus, mis näib selge olevat: intellektiga indiviidid on kasutusel umbes nagu erineva väärtusega mündid. kui humaneid ongi ülekande käigus mõneti häkitud ja segadusse aetud, siis õnneks on endiselt abiks parendatud kass Aineko, kes ennast nii lihtsalt tüssata ei lase. kõik laabub, kuid silmapiirile (?) hakkavad kogunema uued seiklused. mis seal salata, mulle Strossi jutustamisviis ja mõttelend meeldivad.
Teksti loeti inglise keeles

Jutt oli täis vihjeid, millest on tõtt-öelda raske aru saada eelmisi osi tundmata, niisamuti kui kogu setting jättis kohati lausa vihastavalt segase mulje. Siiski nauditavalt alien lugu., kuigi põhikoelt tegelikult üsna sirgjooneline.
Teksti loeti inglise keeles

Sama lugu. Keeruline ja vihjeid täis posthumaanne ja võõras maailm. Kui see atribuutika aga ära võta, siis jääb järele veidi naljakas aga samas vägagi ebausutav lugu. Mine võta kinni oli see nüüd kõik lugeja tüssamiseks mõeldud või mitte. Minu poolt neli miinus, kolm? Aga kuna eelmisi osi ei tea, panen nelja.
Teksti loeti inglise keeles

Yhineks Musta Kassiga - need Strossi pidurdamatud tulevikuvisioonid on tõsiselt toredad ka siis kui syzee või mõni muu atribuut ei olegi nii geniaalne millist selline worldbuilding vääriks. Jutuvormis on selline asi andestatav.
Teksti loeti inglise keeles

Üritus kirjeldada kirjeldamatut ja kujutada kujuteldamatut - või suvatseb keegi teisiti arvata mõtte kohta kanda tegevus üle tulnukate galaktilise interneti ruuteri vahemälusse...? Nagu kõigi selliste katsete puhul on ka siin tulemus kahvatuvõitu. Minu arvates tehtaks targemini kui loobutaks katsetest taolisi sündmusi kogemuslikult ning reaalajas toimuvatena kirjeldada.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022

Autorite sildid: