Kasutajainfo

Charles Stross

18.10.1964-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Charles Stross ·

Router

(lühiromaan aastast 2002)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 2002; september
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

Pole muidugi aus inglise keelt mittemõistvate kodanike suhtes - aga neil pole selle jutuga nagunii midagi peale hakata. Igatahes võtab üks tegelastest loo keskel olukorra ja probleemistiku üsna tabavalt kokku.

We`ve been migrated - while still awake - right out of our own heads using an amazing combination of nanotechnology and electron spin-resonance mapping, and we`re now running as software in an operating system designed to virtualize multiple physics models and provide a simulation of reality that doesn`t let us go mad from sensory deprivation! And this whole package is about the size of a fingertip, crammed into a starship the size of your grandmother`s old walkman, in orbit around a brown dwarf just over three light years from home, on its way to plug into a network router created by incredibly ancient alien species, and you can tell me that the idea of a fundamental change in the human condition is nonsense?

Mulle, teadagi, meeldivad kassid ja selles loos on just kass - tõsi küll, tiba parendatud närvisüsteemiga - see, kes CETI programmile saabunud signaali lahti mõtestab. Ja Jupiteri Siseringi Impeeriumis - mis sai tekkida küll vaid mõne juriidilise ebakõla tõttu - otsustatakse kohtuvaidlused rüütlite kahevõitluse teel. Mis hoiab ära suure hulga hagisid. Pluss hulk muid kenasid kilde või teemaarendusi. On küll vihjeid sarja muudele lugudele, aga on loetav ka iseseisvana. Imho on Stross oluliselt naljakam kui Pratchett. Miinuse paneks hindele pisut ülemäärase seletamise ja ühiskondlike probleemide puudutamise eest.

Mõtlesin, kas Asimovsis ilmumine võiks tähendada, et tegemist on sellise küberpungiga, mis oleks peaaegu arusaadav ka neile lugejatele, kelle meelest Asimov on hea kirjanik. Vist siiski mitte.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022

Autorite sildid: