Kasutajainfo

Charles Stross

18.10.1964–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Charles Stross ·

A Boy and His God

(jutt aastast 1998)
https://www.antipope.org/charlie/fiction/boy3.html

ajakirjapublikatsioon: «Odyssey» nr 2 (jaanuar/veebruar 1998)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Poiss ja tema jumal»
antoloogia «Täheaeg 6: Pika talve algus» 2009

Tekst leidub kogumikes:
  • Stalker
  • Täheaeg
  • Wõrgus (võõrkeelne)
Hinne
Hindajaid
5
5
1
0
0
Keskmine hinne
4.364
Arvustused (11)

Elas kord poiss kellel oli koer nimega Juniper. Siis aga jäi Juniper auto alla ning poiss muutus kurvaks. Lõpuks ostsid vanemad talle jumala. Jumalaid, teadagi, turult ja lemmikloomapoodidest ei saa. Jumalaid ostetakse templist. Läksidki siis kogu perega jumalat ostma. Neid oli seal igale maitsele. Lõppuks otsustasid yhe igati noortepärase Iidse jumala kasuks (noh, yks nendest Lovecrafti omadest). Kohalik preester-ateist veel õpetas, et kuidas jumalakutsikat toita, kuidas dresseerida ja et yldiselt ei ole soovitatav nende poole palvetada. Nimeks pandi jumalale Juunior.

Selline yhtlaselt suud muigel hoidev tekst. Paar väikest stiilist väljalangemist. Tugev neli.

Teksti loeti inglise keeles

Hästi mõnus vaatenurk ühele muidu kohutavalt leierdatud teemale. Kuidagi väga järsku sai jah otsa, aga sümpaatne see, et ei läinud traagiliseks või pateetiliseks.
Teksti loeti inglise keeles

Üks väheseid Cthulhu tekste, mis loetud, kuid kindlasti erinev enamikest neist. Lõpuiroonia oli meeldiv (pärast paari hetke ette kummardatult lugemist ja ootusärevust veel eriti), kui kuulub surnud ringi sisse - happy end ei sobi eriti, sest tegelikult oleks ju huvitavam, kui läheks rebimiseks, kuid samas kui läheks rebimiseks ei oleks aga nõnda meelt mööda tegelaste saatus, kes tegelikult ju päris toredad. Või noh mõned neist ... Igatahes, imo päästsid teksti poisi tunded lõpus ning selle tõttu ka viis. Et kuigi jäeti midagi kasutamata oli siiski tore lugu, ning mulle, kui mitte päris veendunud ateistile, siis rohkem ateistile, kellele siiski meeldiks mõelda, et kusagil seal on midagi üleloomulikku, kuid palvetamist ei salli (et kui tahad kuhugi jõuda siis ei aita see palvetamine mitte sittagi), oli karva mööda ka jumalate mõnitamine.
Teksti loeti eesti keeles

Muhe lugu, eriti meeldis mulle kogu see irvitamine Lovecrafti-mütoloogia üle. Kohati tundub, et see on sellele igivanale äraleierdatud ja trööbatud teemale ainuvõimalik lähenemine. Osteti poisile noor cthulhu, pandi talle rihm kaela ja kuuti elama. Vat nii.
Teksti loeti eesti keeles

Cthulu müütos on üks igavesti tore nähtus. See on leidnud austajaid ja jäljendajaid praktiliselt igast keele- ja kultuutiruumist ning põlvkonnast. Kuna tegemist on üsna populaarse asjaga, siis on üsna loomulik, et selle kulul ka nalja tehakse. Mõnikord hästi, mõnikord mitte nii väga. Strossi "Poiss ja tema jumal" kuulub minu arust sinna esimesse kategooriasse. Mõnigaste mööndustega küll. Jutu idee on päris andekas ning jabur, võtab kohe muigama, kuid teostus kogu seda potentsiaali täiel määral ära kasutada ei suuda. Lõpp õnneks päästab päeva. Isiklikult lootsin küll pisut suurejoonelisemat lahendust, kuid see sobis ka. Mõjus ... ootamatult. Lõppkokkuvõttes täiesti korralik tekst. Neli
Teksti loeti eesti keeles

Tavaliselt on üsna kahtlane asi hakata miksima ulmet huumoriga. Väga tihti võib tulemuseks olla lugemiskõlbmatu kraam. Selle loo puhul niimoodi ei juhtunud. Väga maitsekas ja täpselt doseeritud huumor teeb sellest jutukesest tõeliselt särava lugemisvara. Nautisin "tõsiselt" iga lõiku.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2023
veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022

Autorite sildid: