Kasutajainfo

Joel Jans

19.07.1982–

  • Eesti

Teosed

· Joel Jans ·

Vanamehe unistus

(jutt aastast 2015)
https://www.ulmeajakiri.ee/?jutt-vanamehe-unistus

ajakirjapublikatsioon: «Reaktor» 2015; aprill (43)
Tekst leidub kogumikes:
  • Reaktor
Hinne
Hindajaid
2
1
2
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (5)

Humoorika ulme vallas ei ole Metsapässile vastast. Ehkki olin seda suulises esituses juba korra kuulnud, siis üle lugedes sain endiselt mõnusalt naeru mugistada.
Teksti loeti eesti keeles

Olin lugedes täpselt kahevahel ja sellest tuli siis ka see keskmine hinne.

Mis siin siis on? Tegelikult ju lihtsalt üks olupildike mingist vanast, kes pealtnäha on elus mitte midagi olulist teinud, mitte kuskile jõudnud, mitte millegagi silma paistnud alkohoolik. Suvaline vanemehenäss, kelle peamine mõte on see, et saaks ometi mingisugustki X% etanoolisisaldusega jooki. Metsavana tekstidele omaselt on peategelase kulgemiste sekka peoga puistatud ulmemaigulist butafooriat, millest osad asjad on tegelikult juba olemas (osad meil siin kodusel maakamaral, teised veel üksnes kuskil seal wonderlandis, mil nimeks Hiina ja Jaapan), teisi asju veel pole, kuid need ilmselgelt realiseeruvad lähema (julgeks arvata-loota) paari kümnendi jooksul ja mõned võibolla jäävadki ulmikute fantaasia pärusosaks. Osa minust kehitab õlgu ja on valmis seda lugu lahterdama kategooriasse "täiesti mõttetu pahn"...

Naljakas? Möönan, et inimeste huumorimeeled ongi erinevad. Paaril kohal pani natuke muigama. Aga pigem seetõttu, et nagu natuke hale hakkas sellest Antonist.

Mis mulle selle jutu juures meeldis - ootamatu aktuaalsus tänase sisserännuteemalise diskussiooni juures, mis meedias on tagasihoidlikult toiminud. Et on moslemitest naabripoisid, kes kuulavad Hiina muusikat ja hiinlastest kaaskodanikud jne. Paneb mõtlema küll, et missugune see maailm siis olema saab kui ise olen lühikese jutuga vanamees, kel sent surmale võlga ning kes pole õppinud selgeks e-maili-järgseid tehnoloogiad. Ehk siis tegelikult pean tunnistama, et ma "sain tabamuse", see jutt torkas millegi pihta minus. Mis tegelikult on ju hea loo tundemärk.

Teksti loeti eesti keeles

Loo naljakuse koha pealt nõustun Indreku arvustusega. Aga muidu polnud sellel tulevikupildikesel häda midagi.
Üks asi, mis Metsavana tekste lugedes pidevalt silma torkab: sõna "enda" "oma" asemel. Keeleliselt korrektne, aga vähelevinud.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023

Autorite sildid: