Kasutajainfo

Maniakkide Tänav

30.12.1975–

  • Eesti

Teosed

· Maniakkide Tänav · Mairi Laurik ·

Prussakad jäävad

(jutt aastast 2015)

eesti keeles: autorikogu «Saladuslik tsaar 2: Duumioru lood» 2015

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Käesolev tekst paigutub otsapidi Kallose-tsüklisse, ent Kallos esineb siin kõrvaltegelasena, peategelaseks on hoopis muudik Kaur, kes omnikute saabumise järgsel allakäival Maal väikses Virumaa inimasunduses tähtedele suunduva kosmoselaevaga Estonia sidet peab ja ühtlasi külakoolis lapsi õpetab.

Seni loetud "Saladusliku tsaari"-ühismaailma lugudest on "Prussakad jäävad" küll kõige süngem ja vastikum, ehkki lõpupoole tulevad sisse ka positiivsemad toonid. Ma ei tea, kas tegu võib olla kaasautor Laurikule omase stiiliga, sest "Prussakad jäävad" on esimene minu loetud tekst tema sulest. Kirjeldused bioloogiliste võõrmõjude tõttu järk-järgult putukateks muutuvatest inimestest, kes tarvitavad toiduna putukamune (mille munejate esivanemad on inimesed olnud) ja keedavad neid laste uriinis, on isegi minutaolise karastunud lugeja jaoks omaette võikuse klass... Osalt on asi kindlasti ka selles, et kõik putukatesse puutuv on minus lapsepõlvest saadik intensiivset jälestust tekitanud.

Igatahes on tegu mõjuva tekstiga ja hinde osas pole kahtlust. Plusspunktid lähevad kirja ka tõeliselt vastiku tuleviku-Eesti maaelu kirjeldamise eest, kodumaiste autorite seas levinud idealiseeritud "loodusläheduse" kõrval mõjub see vägagi värskendavalt. Ühtlasi heidetakse loos valgust põhjustele, miks osades ühismaailma-tekstides käsitletud postapokalüptilisel kaugel tulevikul on nii palju ühist muinas-Eesti ja bõliinade Kiievi-Vene riigiga.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: