Kasutajainfo

Maniakkide Tänav

30.12.1975–

  • Eesti

Teosed

· Maniakkide Tänav ·

Lahkumiskink

(jutt aastast 2012)

eesti keeles: autorikogu «Saladuslik tsaar» 2012

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
6
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (6)

Maailm, milles Maa peale on jäänud need,kes peale ei mahtunud ja keda valvab tehisintelligentsiga ründesatelliitide kompleks Ippolit, hakkab tasapisi avanema. Selgub et ka eestlaste käsi on mängus, Ippolitile söödetakse sisse miski Eesti päritoluga programm Sulev. Lisapointsid lähevad laheda nime Madis-Jacques-Kevin eest, mis tegelikult lähitulevikus ajupuudeliste vanemate leiutisena ei tundugi teab mis võimatu. Minule nagu ilmselt sadadele tuhandetele eestlastele ja miljonitele venelastele kargab seoses nimega Ippolit muidugi kohe meelde see alguses ontliku välimusega seltsimees, kes pärast uusaastaööl riietega duši alla läks vene kultuskomöödiast "Saatuse iroonia ehk hüva leili!" mida näidatakse tavaliselt uusaastaööl.

Selline ühismaailm lausa kaebleb pikema keskse teksti/tekstide järele, lühilood on küll andekad aga avavad maailma samapalju kui mingi bändi albumit prooviks hinnata vilksamisi nähtud plaadikaane järgi...

Teksti loeti eesti keeles

Kunagi ammu ilkusin ma ulmelistis, et kodumaine lähituleviku kosmoseulme oleks ilmselt miski «Jüri ja Mari kosmoses» laadi jura.

Tundub, et asjata ilkusin...

Jutu peategelaseks on estronaut Jaak, kes koos Madis-Jacques-Keviniga istub kosmosejaamas ja tegeleb kõikvõimaliku kosmoseprahi hävitamisega.

Ippoliti sarjas on see esimene tekst estronaut Jaagust ning vähemasti üks tekst on sellest mehest veel. Samuti kirjeldatakse selles jutus pisut Ippoliti ja seda, kuidas Ippolit alustas.

Lugu on pisut hüplik ning ilmselt saab raamatu lõpuni lugenuna sellest parema elamuse. Küll tahaks aga ära märkida mõnusa keelekasutuse ja lahedad viited, mis pisut teistsuguses taustsüsteemis...

Teksti loeti eesti keeles

Estronaut kui termin on iseenesest päris andekas, kuigi ma ei usu eriti, et selline termin kunagi kasutusele võetakse. See muidugi ei oma jutu seisukohast mingi tähtsust. Märksa rohkem pani kukalt kratsima idee, et kõrgtehnoloogisel kosmosejaamal ja sellega seotud sateliitide süsteemil põhinevat tõrjevõrku oli pandud juhtima inimene, kui sama töö oleks tõenäoliselt märksa tõhusamalt ära teinud vastav arvutiprogramm. Ma saan aru, kui seda tehakse sellepärast, et antud maailmas TI-d ei eksisteeri, kuid niisama heast peast tundub küll kahtlane. See loogikaaps aga muudab enamuse jutust sisutühjaks sahmimiseks, mis ei tähenda, et lugu lugeda ei kõlba. Otse vastupidi, kui aju välja lülitada. Neli
Teksti loeti eesti keeles

Jaak tegelasea on toredalt inimlik, mitte liiga arukas, kavandab teiste tulevikku lähtudes oma kitsukesest arusaamast hea ja kurja osas. Sümpaatne kuju.Tekst on kirjutet liig vihjava ja hüplikuna: et mõttelõng ei katkeks tuleb lugejal sellest pingutusega kinni hoida.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: