Kasutajainfo

Maniakkide Tänav

30.12.1975–

  • Eesti

Teosed

· Maniakkide Tänav ·

Ja rongid peatusid

(jutt aastast 2011)
http://www.algernon.ee/node/79

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2011; september
♦   ♦   ♦

eesti keeles: autorikogu «Saladuslik tsaar» 2012

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Algernon
Hinne
Hindajaid
3
1
2
0
0
Keskmine hinne
4.167
Arvustused (6)

See pooleteistleheküljeline laast pole tegelikult mingi jutt vaid pigem maailma taustaselgitus. Jutt on nii lühike, et siin polegi õiesti midagi hinnata ja "viie" teenib ta minult ühe kandva detaili eest - nimelt inimkujulise roboti Ippoliti eest, keda tegelikult juhib orbiidilt samanimeline tehisintelligentsiga ründesatelliitide kompleks.

Maailm ise on paljulubav ja lausa karjub süvenemise järele.

Teksti loeti eesti keeles

Mõneti on tore, et mu kallil kaasal on sünnipäev Estconiga ühel ajal. See tekitab alati enne üritust küünilisevõitu ennustusvõistluse, et kes ja millise raamatu kingib. Taiplik lugeja ilmselt aimab, et kolme mehe ühiskogu «Saladuslik tsaar» oli üks selleaastase Estconi kingitusi...

Jutu «Ja rongid peatusid» pikkuseks on kaks lehekülge ja see tekst annab eeldatavasti pigem avatakti järgnevatele juttudele.

Kogumik «Saladuslik tsaar» kirjeldab orbitaalkaitsekompleksi Ippolit poolt valvatavat maailma ning avatekst annab aimu, et hästi sel maailmal ei tohiks minna.

Sedavõrd lühikeste tekstide puhul määrab hinde reeglina see, et kas kolksatas või mitte. Minul kolksatas ja viis tuleb ludinal.

Teksti loeti eesti keeles

Minul ei kolksatanud. Pigem pani õlgu kehitama, sest tekst oli suhteliselt kesine. Isegi idee pole kuigi originaalne, sest inimkonna pärandit vms valvama jäätud tehnikast on ka varem jutte kirjutatud.Loona tühine, suurema sarja avaakordina natuke mannetu, kuid ilmselt siiski piisav, kui arvesse võtta eelarvustajate entusiasmi. Hea tahte avaldusena edasisele, kolm
Teksti loeti eesti keeles

Kogumikku sissejuhatava teksti plusspoolele jääb maailma valvava süsteemi masinliku loogika rakenduse kirjeldus. Miinuspoolele jääb Ippoliti nime kasutamine kahes eri tähenduses (korraga kohvri otsas istumine ja lähiorbiidil tiirlemine ajab mul juhtme kokku). Miinuspoolele jääb seegi, et ma ei saa teps mitte aru, mispärast peab Maa-pealne Ippolit olema kohvri otsas istuva inimese kujuline. "Püksisäärest sisse jooksvad juhtmed" on kaunis fraas, aga kas selle kasutamise võimaluse loomine üksi on piisav, et masin inimkujuliseks vormida?
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: