Kasutajainfo

Maniakkide Tänav

30.12.1975–

  • Eesti

Teosed

· Maniakkide Tänav ·

Ajudega töötajad

(jutt aastast 2011)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 9: Joosta oma varju eest» 2011

Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
Hinne
Hindajaid
3
3
0
2
0
Keskmine hinne
3.875
Arvustused (8)

Mingi kummaline etnohorror-aurupunk, mille nautimiseks vähemalt minul vajalik organ puudub. Mulje jäi kaootilisest segasest sebimisest, mingid laibad käisid kuskil verd imemas, mingi naine teenendas neid raha eest nagu prostituut ja selle naise lapsed sebisid tagaplaanil.

Nõudis tõelist pingutust, et see sugugi mitte pikk lugu läbi saada. Mõte jäi mulle ka arusaamatuks, loodud maailm oli aga ebameeldiv ja igav.

Kaks.

Teksti loeti eesti keeles

Mulle see gooti õuduse ja aurupungi segu jälle päris meeldis. Tegevusmaailm meenutab veidi Hargla "Frenchi ja Koulut", ent tükk maad süngem ja ka aurupungilikum-aurutõllad jne. Muide, enne lugemahakkamist olin arvamusel, et pealkirjas on mõeldud ajusid omavaid töötajaid, mitte ajudega töötamist.
Teksti loeti eesti keeles

Tegevus toimbu ilmselglet Eestis, mida võib järeldada isiku- ja kohanimedest, millalgi üleeelmise sajandi lõpus või eelmise alguses. Vampirism ja aurupunk on märksõnad, mis teksti iseloomustavad. Kõlab huvitavalt? Kindel see, kuid ainult kõlab. Lool puudub kindel sisu. Hakkab justkui eikusagilt ning lõppeb eikusagil. Kõik, mis vahepeale jääb, on küll hästi teostatud, kuid ei anna jutu mõõtu välja. Samas ei saa öelda, et otseselt igav oleks olnud. Ideed on huvitavad, kuigi autor pole neid päris lõpuni arendanud. sama kehtib ka tegelaste puhul. Nõrgalt või ebausutavalt motiveeritud, mõjuvad pigem peata kanadena, kui päris inimestena. Lõpuni lahti kirjutatuna võib tegemist olla päris hea asjaga, praegusel kujul jätab väga pooliku mulje. Sellest hoolimata nelja saab kätte.
Teksti loeti eesti keeles

Minu lemmiklugu sellest kogumikust (enda oma ei arvesta, eks ole).
Mis meeldis ülivõrdes:
* Jutustamisviis. Lõik lõigult, lehekülg leheküljelt tuli uut informatsiooni nii settingu kui tegelaste kohta. Kõik sobitus eelnevaga, moodustades väga ereda pildi, väikesed naljad ja suured traagikad klappisid kokku nagu matrjoshkad.
* Tegelased. Kõik tegelased olid mõistetavad. Neil olid elulood, põhjused ja mõtted, tunded ja eesmärgid. Igaüks oli üksikult võttes empaatiat äratav ja tekitas sooja tunde.
* Aga nende vahel olid SUHTED. Nende igati sümpaatsete tegelaste suhted omavahel klappisid nii idealselt konfliktsetena kokku, et mis siis, et iga tegelane on omamoodi armas, selge on, et "kõik on korraga õnnelikud" lahendust olemas ega tulemas ei ole.
* Lahtine lõpp. Siin polegi midagi öelda - tegu on ilmselt minu isikliku maitsega, aga ma väga armastan avatud lõppe, kust ise edasi mõelda. Mulle meeldib autori jäetud ruum enamasti rohkem kui ühe variandi pealsurumine - ja siin on ruum jäetud ideaalsesse kohta.

Kokku - puhas viis ja ülim rahulolu.
Teksti loeti eesti keeles

Eelmine arvustus ütleb kõik olulise ära, ei oskagi siia lisada muud, kui tõdemuse, et kümne aastaga on hr. Tänav teinud väga arvestatava, isegi lausa uskumatu arenguhüppe.
Teksti loeti eesti keeles

Huvitav, et nii heal lool on nii vähe arvustusi. Jah, olid mingid kohad, mis tekitasid ebakõla ja häirisid, aga ma ei oska neid välja tuua, niiet väga raske on etteheiteid teha. Peale pomina, et kindlasti saab veel paremini.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: