Kasutajainfo

Maniakkide Tänav

30.12.1975–

  • Eesti

Teosed

· Maniakkide Tänav ·

Elu kaja

(jutt aastast 2009)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 5: Süütalastepäev» 2009

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
Hinne
Hindajaid
2
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (4)

Jutt miskite manajate poolt ülesäratatud surnutest, kes on moodustanud haudkondadeks nimetatud sootsiumid ja õgivad elusaid, et nende mälestusi ja emotsioone tarbida. Toimumisaja ja tausta kohta ütleks mõni, et jääb mõnusalt salapäraseks; mõni teine aga, et häirivalt segaseks. Sõditakse seal maailmas veel odade ja mõõkadega ja on linnused. Tekst kuulub mõistagi ulme vanimasse ja soliidsemasse alamzhanri jne ja õgimisstseenid on üsna võikad. Samas peab autor mõnes mõttes üsnagi lüürilis-poeetilis joont ja suhtub surnutesse rõhutatud kaastundega. Jutu nautimine sõltub ka ehk sellest, kui suur zombie-lore’i austaja mõni lugeja on… mina olen.

Ma ütleksin nii, et Tänav näitab siin tähelepanuväärset meisterlikkust novellizhanri käsitsemisel. "Elu kaja" on just nimelt kunstnovell, st. natuke midagi muud kui jutt. Puänt on kenasti kõige eelnevaga seostatud. Sisu ja mõjuvuse poolest oleks hindeks ehk „neli”, kuid eelkõige just autori arengut stilistikas silmas pidades annan "viie”.

Teksti loeti eesti keeles

Seda lugu lugedes valdasid arvustajat kahesugused tunded. Ühelt poolt tundus tegu olevat hämmastava jampsimisega, mingi segane surnute retk vaheldumas lihaõgimisega. Teiselt poolt koorus aga sellest jaburdamisest välja päris tore lugu. Eelpoolmainitud lüürilis-poeetilist joont panin minagi tähele ja see vist hinde nii kõrgeks tõstiski kui ta on, kuigi vastupidiselt Indrek Harglale mina miski zombie-lore`i ega muu horroributafooria austaja ei ole, vaid pean neid üsna mõttetuteks. Aga lugu jättis siiski üsna meeldiva järelmaigu.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: