Miinuspoole peal laiutab ees herr Kaas oma lõppematu okse-oopusega. Ma tunnistan ausalt üles, et selles Täheajas ma jätsin Kaane südamerahuga kõrvale, sest mul on ta saaga eelmistest osadest juba sitamaitse suus ja kui ma veel lisaks sain aru et peategelase nimi on Randt ja jutu enda nimi Mittemillegi Prints, siis oli headaega ka kohe. Ma keeldun enne Kaant rohkem lugemast, kui mulle usaldusväärsed arvustajad on tema toodangut lugenud, heaks kiitnud ja tuntavat kvalitatiivset hüpet maininud. Senini jäävad noorhärra plagiaadimaigulised, tüütud, umbigavad ja klišeelised ponnistused allakirjutanust puutumata.
Seatud latti pole kindlasti ületanud ka vanameister Belials, kes otsustas miskipärast tuleva tsükli reklaamiks ja eelmaitsmiseks loovutada segase ja jaburavõitu laastutaolise kirjandi. Tunnistan, et ei adunud ei selle loo mõtetega avaldamise vajalikkust. Ehk oleks kasuks tulnud mõningane settimine?
Ülle Lätte lugu oli selline kahetine: naturalistlik maaelu lüürika oli igati omal kohal, ulmeline element seal aga üsna abitu ja kunstliku mekiga. Tea Roosvaldi ja Rein Raua jutujullad tuleb lugeda paraku kogumiku ballastiks, ilma vähimagi poindita lehekülgede arvu lisajad. Eriti ebameeldivalt jäi meelde Raua jutuke oma ülitobeda lõpuga.
Kogumikku lõpetav obskuurse James Granti kogumikule ka nime andnud lugu pakkus vähemalt mulle huvi rohkem ajaloolisest vaatevinklist, kui ajast ja arust tobeda ja lapsiku tondijutuna, mida suudavad vast nautida küll ainult mõningase puudega inimesed.
Siiski, siiski. Hea et ilmub selline sari ja hea et ilmus selline kogumik. Eks sisu kallal või vinguda pikalt, tuleb siiski aru anda kus me elame ja mis seisus kirjutav ulme Eestis on. Kusjuures, minu meelest pole põhjust kurvastamiseks, seis on päris hea. `