Kasutajainfo

Karen Orlau

23.01.1975–

  • Eesti

Teosed

· Karen Orlau ·

Tont taevaväraval

(jutt aastast 2003)
http://www.algernon.ee/node/622

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2003; november
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

  • Algernon
Hinne
Hindajaid
2
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.2
Arvustused (5)

Ei meeldi mulle sellised lood, kus tähtsatest sündmustest libisetakse lihtsalt üle. Jutu tempo on küll kiire ja otseselt igav ei hakka, kuid mingit erilist feelingut küll ei teki. Maailm on huvitav, peategelane just sellnine, kellele lugeja saab kaasa elada ja ometi rikub liigne kihutamine kõik ära. Ma ei pea seda iseseisvaks jutuks, vaid jutu visandiks. Sellepärast ka kolm.
Teksti loeti eesti keeles

Pikem (k)arvustus loo kohta on siin . Kuna sellele midagi peale selge ja otse v2ljaloetava hinde lisada ei ole, siis nii ongi.
Teksti loeti eesti keeles

Romaane peategelasega, keda valitseb tema mõõk, on juba kirjutatud. Orlau astub sammu kaugemale ja kirjutab riigist, mida valitsevad mõõgad. Sellega on ka vastatud kriitikale, kas inimesed aktsepteeriksid oma kuningana paani või kentauri: nood võivad kuningaks kandideerida, ent mõõgad ei vali neid kuningaks. Ometi jääb osa minu jaoks olulisi asju käsitlemata. Eelkõige: millist poliitikat mõõgad ajavad? Asja parandaks loo järg. Ma tõesti tahan järge selle riigi sise- ja välispoliitikast, aga tundub, et seda võib saada pigem Bergilt kui Orlault.
Seda, mis tööd Paan tegema pandi, ma ei taibanud, mistõttu pean eelviimast peatükki nõrgaks ja viimast ülearuseks. 4-
Teksti loeti eesti keeles

Täitsa hea lugu.

On stiil, on karakterid, on tegevusliin. Syþeeks ma seda kyll ehk ei nimetaks, aga syþee on klassikalisel narratiivustaval kujul pole ka (vastupidiselt yldlevinud pettekujutlusele) tingimata vajalik.

Vaatamata RPG-lisusele pole ka maailmal viga (on see Irve omaga sarnane või iseleitud, tahaks kyll teada). Ja Paani sinnakõndimine oli sedavõrd loomulik, et madaltaseme eluviis hakkas meeldima. Kui pärast Kelme oli veel huvi, et mis mõõgad ja väravad, siis nyyd ei ole. Kõiki asju ei pea alati ära seletama ja punaseks värvima, kes seda vajab, söögu bergi. Ei taha mina teada, mis ja miks. Mul niigi hea ninaesine, antagu ainult rohkem.

Viis jääb Kelmide ja Malini vahele, head kõik.

Teksti loeti eesti keeles

Mulle kohe väga-väga meeldib Orlau stiil, väga hea on lugeda, lugeja viiakse muinasjutulisse, aga põhjamaiselt kargesse meeleollu. Lõpp jäi küll vähe segaseks, aga selliste lugude puhul polegi kristalne selgus esmane väärtus.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: