Kasutajainfo

Karen Orlau

23.01.1975–

  • Eesti

Teosed

· Karen Orlau ·

Õpilane

(jutt aastast 2003)

eesti keeles: antoloogia «Vaade pimedusse» 2003

Tekst leidub kogumikes:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
6
6
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (12)

Mulle täitsa meeldis. Jutt liigitub arvatavasti etno - horrori alla. Tegevus toimub igatahes kuskil eesti külas, metsade ja mägede vahel. Aega, millal tegevus toimub, pole otseselt mainitud, aga on aru saada, et elektrit pole veel leiutatud. Maagiliste võimetega poiss võitleb oma koha eest küla nõia nimele, sest kandidaate on veel teisigi. Eelmise Orlau jutuga - Kelmid ja kangelased - võrreldes on edasiminek ilmne. Ette võiks heita ainult imelikku ootamatult saabuvat lõppu. Maagia ja maagilised olevused on igatahes väga hästi välja mõeldud ja kui lugu ei tekitanudki selliseid judinaid, nagu samas kogumikus olev Abel Caini "Uisomäe", siis ääretult põnev lugeda oli küll. Viiest jäi siiski midagi puudu.
Teksti loeti eesti keeles

H2sti teostatud ja m6nuga loetav. Ei nimetaks horror`iks, polnud justkui midagi sellist koledat. Ehk pigem etnofantasy? K6lab kuidagi uhkemalt kah. V6i mis?
Teksti loeti eesti keeles

Polnud viga jah. Üsna korralikult teostatud tekst, mis paistab silma huvitavate tegelaste ja omapärase maagiaga. Kui millegi kallal viriseda, siis see lõpp oli küll vähe kummaline. Ma mõistan, et oli vaja peategelase kuuluvuse kohta lugejale selgitust anda, kuid kas poleks siis seda saanud vähe teisiti teha? Sellisel kujul mõjub see vähe imelikult. Sellepärast ka neli.
Teksti loeti eesti keeles

Suurepärane jutt! Meenutas veidi Tänava romaani "Mu aknad on puust ja seinad paistavad läbi"-head ja halvad nõiad, vastuoluline üksiküritajast peategelane, kes mõlema poolega sõjajalal-või nii vähemalt näib. Mõlema teose tegevus toimub Eestis, kuigi eri ajastutel. Minu meelest ei jää "Õpilane" sugugi alla näiteks "Rannahiidsetele" . Ja lõpplahendusele pole mul samuti midagi ette heita, mõjus lihtsalt üllatavalt. Tegevusajast-ilmselt kusagil 19. sajandi lõpul või äärmisel juhul 20. alguses. Teoorjus näib nimelt kaotatud olevat, talupojad elavad suhteliselt vabalt, ent päris kindlasti paigutub see arhailise asetusega lugu aega enne I Maailmasõda. Olen nõus ka väitega, et rohkem fantasy kui horror. Tasub lugeda!
Teksti loeti eesti keeles

Tugev. Sarnane Maniakkide tänava romaanikesega natsa. Lõpp aga jäi puudu. Niimoodi muidugi saab lõpetada, aga... eeh, saab paremini ka. Aga tunne oli hea, asi läks ja laulis tee peal kah.Aga selle va lõpu pärast, kust oleks võinud tegelt edasi teise päätykki liikuda, sujuvalt niimoodi, ja asjaloo veelkord pahupidi pöörata, ei saa viit panna.
Teksti loeti eesti keeles

Ühes eelmises arvustuses öeldi, et see Orlau tekst oli nats sarnane Maniakkide Tänava loomingule, mis vastab minu arust tõele. Ainuke, mis neid eristab on see, et mõttetu killimine, milles veri ja soolikad lendavad, jäi ära. Mis on ju hea. Ja hea on ka Oralu loole hindeks. Selline hea lugu natuke väärastunud maagist. Valged nõiad tundusid olevat suuremas osas nõrgad mutid, kelle peale võib sülitada ja nad ei julgeks midagi ette võtta. Parimal juhul anuksid musti nõidu, et need midagi ette võtaks. Tänapäeva elu. Valged on nõrgad maffiabossid või korrupeerunud presidentid vm, kelle musta töö teevad ära madalamad kaabakad ehk siin siis mustad nõiad.
Teksti loeti eesti keeles

Tõsiselt hea lugu. Ehe eestimaine, ilma säilitusainete ja toiduvärvideta. Kaasakiskuv, originaalne, suurepärase sõnaseadega. Hästi maitsestatud, pole liiga palju soola, pipart ja kaneeli lisatud. Üritan meelde tuletada, kas ma Eesti kirjanikelt üldse midagi nii head lugenud olen, ainult Kivirähk meenub.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: