Kasutajainfo

Karen Orlau

23.01.1975–

  • Eesti

Teosed

· Karen Orlau ·

Maha hirmus jõul!

(jutt aastast 1999)
http://www.algernon.ee/node/388

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 1999; november
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Sarjad:
  • Algernon
Hinne
Hindajaid
0
2
3
0
0
Keskmine hinne
3.4
Arvustused (5)

Maa all elavad sadistpäkapikud, kes vihkavad jõule, sest jõulude ajal inimesed ei karda neid. Sadistpäkapikud plaanivad jõulude ajal korraldada enneolematuid terroritegusid.
Teksti loeti eesti keeles

Shokolaadipomm on siiski veidi ülepakutud. Kuid muus osas võib rahule jääda. Jõulud algavad tänapäeval tõest mõtetult vara, liialt kommertslikuks on see püha tehtud.
Teksti loeti eesti keeles

Haigutama ajas. Ei olnud naljakas, ei mitte, sellepärast ei ole ka siiani kommenteerinud, ehkki lugu ise juba aasta-paar tagasi läbi loetud sai. Katz`i 6udussugemetaga mystilised lood on mäek6rguselt yle. Sestap ka yks väga keskmine hinne
Teksti loeti eesti keeles

Oleks autor üks kõige lihtsam kodanik siin kaunil õitsval Eestimaal, siis ei arvustakski seda üllitist. Oli küll parem kui esimene osa "sadistpäkapike" seeriast, kirjaand oli tunduvalt arenenud, kuid ironiseeriva ja lapsiku naljatamisega oli üle pingutatud. Ei naernud kordagi, ei nutnud kordagi, olin tõsine kui lugesin... järelikult hinne: 3. Üks absurdseimaid lauseid tekstis, kõlas järgmiselt: "Viimased olid eriti tüütud, kui päkapikk, taskud kullakangidest ligi maad, püüdis võimalikult märkamatult esimese kloaagitoru poole vudida."
Teksti loeti eesti keeles

Sisu ei oleks olnud mingit mõtet edasi jutustada, sest sisu ei ole. Et seda siiski tehti, näitav kohaliku kriitika sygavust. Loo tase on umbes sellise tyypilise kõlu oma suvalise kobrulehe huumorirubriigist, ehk veidi parem kui suvetuuridel. Aga vorm on tugev, stiil hea, temaatika vahetamisega kaasnes (nagu me nyyd teame) ka autori areng. Kui mõni inime ei suuda aru saada, milles siinne tekst teistest paskvillidest erineb, mõelgu või kirjapildi peale - see on ka "Algernonis" avaldatavate keskmisest tasemest peajagu yle. ;)
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: